Barça'nın ortamı Rüştü'yü şaşırttı

Barcelona'ya transfer olan Rüştü Reçber, bir büyük takımdan başka bir büyük takıma gelmenin haklı gururunu yaşadığını söyledi. Milli kaleci, yeni takımındaki ilk izlenimlerini ve gelecekle ilgili neler düşündüğünü şu ifadelerle dile getirdi:

BARCELONA - Barcelona'ya transfer olan Rüştü Reçber, bir büyük takımdan başka bir büyük takıma gelmenin haklı gururunu yaşadığını söyledi. Milli kaleci, yeni takımındaki ilk izlenimlerini ve gelecekle ilgili neler düşündüğünü şu ifadelerle dile getirdi:

  • Barcelona'nın bir dünya kulübü olduğunun farkındaydım. Ancak bu çatı altına girince gördüm ki, burası sandığımdan çok daha büyük ve insan hayallerinin ötesinde bir yere gelmişim. İnanın anlatmak çok zor. Ben bunca tecrübeme rağmen şaşkınlığımı hiç gizleyemiyorum.
  • İspanya'ya kendimden son derece emin ve başarıya inanmış biri olarak geldim. Ama, açık konuşmak gerekirse, buraya gelirken bir takım endişelerim ve meraklarım da yok değildi. Türkiye'de alıştığımız arkadaşlık ortamını bulup bulamayacağımdan kaygılanıyordum. Kendimi takım arkadaşlarıma yakın hissedemeyeceğimi, sıcaklık duyamayacağımı sanıyordum. Ne kadar yanıldığımı daha ilk idmana çıktığımda anladım. Tüm takım arkadaşlarım, sanki 40 yıllık dostmuşuz gibi, candan ve samimi davrandılar.
  • Akdeniz ülkesi insanı olmanın verdiği sıcakkanlılıktan olsa gerek, takım arkadaşlarım tıpkı bizim gibiydi. İspanyolca bilmememe rağmen, mükemmel bir iletişim kurduk. Herkes bana yardımcı olmak için, adeta seferber oldu. İnanın bir an için kendimi Türkiye'de bile sandım."
  • Sezon öncesi hazırlıkları olduğu için otelde kalıyorum. Tek özlemim sıcak bir ev ortamı. Yeni takımımla 25 Temmuz'da Amerika kampına gideceğim. Kamp dönüşü eşim de İspanya'ya gelecek ve birlikte Barcelona'da ev bakacağız. Böylelikle otel odalarından da kurtulmuş olacağım ve ev özlemim sona erecek.
  • Bir kalecinin hayal edebileceği mutlulukların çoğunu tattım. Bundan sonra hedefimde Barcelona ve Türk Milli Takımı ile birlikte Avrupa şampiyonluğu yaşamak var. Bunları da yaşadığım an sanırım dünyada benden daha mutlu bir futbolcu olamaz. (Spor Servisi)