Barcelona Başkanı 3,5 saat ifade verdi

Barcelona Başkanı 3,5 saat ifade verdi
Barcelona Başkanı 3,5 saat ifade verdi
İspanyol kulübü Barcelona'nın Başkanı Josep Maria Bartomeu, Brezilyalı yıldız Neymar'ın transferinde mali usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla sanık sıfatıyla yaklaşık 3,5 saat ifade verdi.

MADRİD - Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği Madrid Ulusal Mahkemesi'ndeki duruşmaya iki avukatı eşliğinde özel aracıyla gelen Josep Maria Bartomeu, girişte ve çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Hakim Pablo Ruz'un baktığı davada, Neymar'ın transferinde kulübün 2,8 milyon Euro değerinde vergi kaçırdığı iddia ediliyor. Hakkındaki tüm suçlamaları reddeden Bartomeu, geçen haftalarda bir Katalan televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Barcelona'nın Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı eylemlere destek vermesinden dolayı "İspanyol devletinin kendilerine sportif ve siyasi fatura kesmeye çalıştığını" ileri sürmüştü.

Brezilya'nın Santos kulübünden 2013 yazında Barcelona'ya gelen Neymar'ın transferinde gerçek bedelin saklanıp maliyeden vergi kaçırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, eski Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell de sanık sıfatıyla ifade vermişti. Rosell, Neymar'ın transfer bedelinin 57 milyon Euro olduğunu savunmuştu.

Bartomeu, bu bedelin 86,2 milyon Euro beyanında bulunurken, İspanyol mercileri ise bu bedelin 94,8 milyon Euro olduğunu iddia ediyor.

"NEYMAR OLAYI ARTIK YORDU"

Barcelona takım kaptanı Xavi Hernandez, düzenlediği basın toplantısında bu konuyla ilgili bir soru üzerine, "Neymar olayı artık yordu. Spor dışı bir durum, çok karışık ve herkes için rahatsızlık verici" dedi. Konunun uzun süredir tartışıldığını ifade eden tecrübeli oyuncu, "Başkanın Madrid'e gidip ifade vermesini istemiyoruz. En kısa zamanda bu durumun çözülmesini istiyoruz. Biz rahatız ama herkes için rahatsızlık verici bir durum" ifadelerini kullandı. (AA)


  ETİKETLER:

  İspanyol

  ,

  Euro

  ,

  Barcelona

  ,

  spor

  ,

  neymar

  ,

  Hakim

  ,

  Vergi

  ,

  İddia

  ,

  siyasi