Barcelona, FIFA'ya savaş açtı

Barcelona, FIFA'ya savaş açtı
Barcelona, FIFA'ya savaş açtı
İspanyol kulübü Barcelona, FIFA ile olan kurumsal ilişkilerini askıya aldı. Bu karar ilk olarak "Altın Top" gala gecesinde yaşanacak. Galaya davetli olan Barcelona Yönetimi'nden kimse katılmayacak. Barcelona futbolcularının da bu gecede yer alması beklenmiyor.

FIFA'nın, Barcelona'nın 18 yaş altındaki oyuncuların transferinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle iki dönem transfer yasağı getirmesi, Katalan kulübünün yönetimini harekete geçirdi. FIFA karşısında alınacak kararlar masaya yatırıldı ve dünya futbolunun patronuna karşı adeta savaş açıldı.

Kulüp Başkanı Josep Maria Bartomeu, FIFA'nın bu kararından dönmemesi halinde kendilerinin de bu kuruma karşı bir dizi önlemler alacağını söyledi. FIFA Başkanı Sepp Blatter'e önümüzdeki günlerde sert bir mektup göndereceklerini vurgulayan Bartomeu, "Bu konu burada henüz kapanmamıştır" uyarısı yaptı. Başkan Bartomeu, FIFA'ya karşı açtıkları mücadeleyi kazanacaklarını da hatırlatarak, bu dava nereye kadar giderse gitsin takipçisi olacağız" dedi. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)