Barcelona şokta! CAS'dan kötü haber

Barcelona şokta! CAS'dan kötü haber
Barcelona şokta! CAS'dan kötü haber
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Barcelona Kulübü tarafından genç oyuncuların transferinde yapılan usulsüzlük gerekçesiyle verilen iki dönem transfer yasağına yaptığı itirazı reddetti. İspanyol devi, Ocak 2016'ya kadar transfer yapamayacak.

MADRİD - La Liga, Şampiyonlar ligi ve Kral kupası gibi üç önemli kulvarda mücadele veren Barcelona, CAS'dan gelecek olumlu karara güvenerek, ara transferde bazı önemli isimleri kadroya katmayı düşünüyordu. Ancak CAS'ın olumsuz yönde aldığı karar, Katalan kulübünde şok etkisi yarattı.  

İspanya'da bağımsızlık maçı!


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Barcelona'nın 18 yaş altı oyuncuların transferi ve kaydında kural ihlali yaptığı gerekçesiyle bu kulübe iki dönem transfer yasağı getirmişti. FIFA ayrıca, Katalan ekibine 450 bin İsviçre frangı, İspanya Futbol Federasyonu'na da 500 bin İsviçre frangı ceza vermişti.

Barcelona kulübü, daha önce yaptığı açıklamada, FIFA'yı eleştirerek bunun dünya çapında tanınan ve akademik, insani, sportif anlamda örnek alınan Masia ruhuna yönelik art niyetli bir girişim olduğunu belirtmişti. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Mourinho'dan Messi'ye veto