Barcelona şokta! FIFA'dan ceza

Barcelona şokta! FIFA'dan ceza
Barcelona şokta! FIFA'dan ceza
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından İspanyol devi Barcelona'ya 2 dönem transfer yasağı getirildi.

İSPANYA - FIFA Disiplin Kurulu, 10 transferde suçlu bulduğu Barcelona Kulübü'nü "iki dönem transfer yasağı" cezasına çarptırdı.

Barcelona 1 - 1 Atletico Madrid


Barselona'nın 18 yaş altı oyuncuların transferinde usulsüzlük yaptığı tespit edilirken, İspanya Futbol Federasyonu'na da kınama ve 500 bin İsviçre Frangı para cezası verildi. FIFA, İspanya Futbol Federasyonu'nun, Barcelona Kulübü'nün usulsüzlüklerine göz yumduğunu vurguladı.

FIFA , 2009-2013 yılları arasında İspanyol ekibinin oynattığı birkaç 18 yaş altı oyuncunun düzenlemelere uymadığının tespit edildiğini, bu durumun düzeltilmesi için Barça'ya 90 günlük süre verildiğini belirtti. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Pique'den kötü haber

BARCELONA İTİRAZ EDECEK

FIFA'nın kararının ardından Barcelona kulübüne yakın kaynaklardan İspanyol basınına yapılan açıklamalarda, "Biz rahatız. Bu futbolcuları neden transfer ettiğimiz husunda FIFA'ya gerekli açıklamayı yapacağız. İtiraz için 90 günlük süremiz var" denildi.

İspanya basınınında yer alan haberlerde, FIFA'nın söz konusu transfer yasağı cezasının Barcelona'ya çok kötü bir zamanda geldiği vurgulandı. Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu'nun "kesinlikle bir kaleci ve ön libero alınacak" şeklindeki sözleri hatırlatılarak, kulübün bu bölgelerde transfere ihtiyaç duyduğu, FIFA'nın kararının nihai olması halinde Katalan ekibinin ciddi zorluklar yaşayacağı öne sürüldü.

Sezon sonunda Barcelona'dan ayrılacak oyunculardan Victor Valdes'in yerine ön anlaşma sağlanan Alman kaleci Ter Stegen'in transferinin şimdilik dondurulduğu belirtildi.

Valdes'e yeni sözleşme önerisi