Barcelona'da Cüneyt Çakır isyanı!

Barcelona'da Cüneyt Çakır isyanı!
Barcelona'da Cüneyt Çakır isyanı!
Barcelona taraftarları, Juventus ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi finalini yöneteceği açıklanan Türk hakem Cüneyt Çakır'ı değerlendirirken, iki yıl önce oynanan Manchester United-Real Madrid karşılaşmasından örnekler verildi.

RADİKAL - İspanyol basını, FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır'ın, Juventus ile Barcelona arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline atanmasına geniş yer ayırdı. Katalan kulübüne yakınlığıyla bilinen El Mundo Deportivo gazetesinin haberine yorum yapan futbolseverler, deneyimli hakemle ilgili çekincelerini dile getirdi.

Türk hakemin, Devler Ligi'nde 2 yıl önce oynanan Manchester United-Real Madrid karşılaşmasında ev sahibi takımdan Nani'ye kırmızı kart gösterdiği hatırlatılırken, Çakır tarafından ManU lehine bir penaltının verilmediği ve ezeli rakip Real Madrid'e yarayan düdükler çalındığı iddia edildi.

"BARCELONA İÇİN UĞURSUZ BİR HAKEM"

Barcelona taraftarları, UEFA 'nın söz konusu kararına ilişkin, "Manchester United karşısında turu Real Madrid'e verdi. İngilizlerin penaltısını es geçti ve Nani'yi haksız yere oyundan attı. Barça için uğursuz bir hakem. Barcelona lehine çalınacak penaltıyı unutmalı. Bu Real Madrid hakemiyle zor olacak. İkinci tur rövanşında, Manchester'a karşı Real Madrid'e yardımcı oldu. Çok şüpheli bir hakem. Onu görünce kendimi kötü hissediyorum, umarım yanılırım" ifadelerini kullandı.