Barcelona'da 'organize saldırı' şüphesi

Barcelona'da 'organize saldırı' şüphesi
Barcelona'da 'organize saldırı' şüphesi
Barcelona Kulübü, Lionel Messi ve Neymar hakkında ortaya atılan iddiaların arkasında 'organize bir saldırı' olduğundan şüpheleniyor.

MADRİD (AA) - Kulüp Başkanı Sandro Rosell, düzenlediği basın toplantısında, "Öyle geliyor ki her zaman Barça'nın suçsuzluğunu göstermek gerekiyor" dedi.

Messi'nin babasının, "Kara para aklamakla ilgili bir soruşturmaya" dahil edildiği iddiası ve İspanyol savcının Neymar ile yapılan sözleşmeyi Barcelona Kulübü'nden talep etmesiyle ilgili İspanyol basınında çıkan haberleri eleştiren Rosell, "Bu olanların organize bir saldırı olmadığını düşünmek istiyorum. Her şey uzun zamandır Barcelona'nın büyük liderliğinden sonra çıktı. Bu, bir rastlantı mı yoksa değil mi? Bu yaşananlar bizi düşündürüyor. Ama sonunda bir rastlantı olduğunu düşünmek hoşuma gider. Umarız Barça'ya karşı organize bir saldırı yoktur" ifadesini kullandı.

Lionel Messi'nin babasıyla ilgili ortaya atılan "Kolombiyalı bir uyuşturucu mafyasının parasını akladığı ve bu işten yüzde aldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldığı" yönündeki iddiaların İspanya İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlandığını vurgulayan Rosell, "Buna rağmen saldırılar kesilmiyor" diye konuştu.

Başkan Rosell, "Her şeye ve herkese karşı savaşmak zorundayız, çünkü en iyiyiz" değerlendirmesinde bulundu.