Barcelona'dan dev projeye onay!

Barcelona'dan dev projeye onay!
Barcelona'dan dev projeye onay!
İspanyol devi Barcelona, Premier Lig'in 5 takımı Manchester United, Arsenal, Chelsea, Manchester City ve Liverpool'un' Şampiyonlar Ligi'nden ayrılıp Avrupa Süper Ligi'ne katılmasına destek vererek, hem UEFA'yı hem de FIFA'yı şaşırttı.

Barcelona Kulübü Finanstan Sorumlu Başkanı Susana Monje, Avrupa Süper Ligi önerisine ilişkin, "Kulüplerin kontrolünde olacak Avrupa Ligi'ni desteklemeliyiz" ifadelerini kullandı.

Fanatik'te yer alan habere göre; Susana Monje, "Şu anda UEFA ve FIFA'nın her dediğini yapmak zorundayız. Kulüplerin kontrolü ele geçirmelerini destekliyoruz" dedi. 

Bayern Münih Kulübü Başkanı Karl-Heinz Rummenigge ise Avrupa Süper Ligi'nin hayata geçmesi halinde, az gelirli takımların bundan zarar göreceğini ve lokal liglerin nasıl ayakta kalacağını düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Dünyaca ünlü teknik direktör  Pep Guardiola da büyük takımların Şampiyonlar Ligi'nden ayrılmaları konusunun etraflı bir şekilde düşünülmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bundesliga, Bayern Münih olmadan nasıl bir lig olacak? La Liga, Barcelona ve Real Madrid olmadan nasıl bir lig olacak? Lokal ligler ülke kültürünü yansıtır. Bu nedenle UEFA ve FIFA olmadan bu organizasyonun gerçekleşeceğinin zor olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.