Barcelona'dan down sendromlu kıza forma jesti

Barcelona'dan down sendromlu kıza forma jesti
Barcelona'dan down sendromlu kıza forma jesti
Katalan ekibinin Santos maçında giydiği formalarda yer alan oyuncu isimleri ve numaraların tasarımlarının 'down sendrom'lu bir kıza ait olduğu açıklandı.

Radikal.com.tr - Barcelona 'nın kurucusu Joan Gamper anısına her yıl düzenlenen "Joan Gamper Turnuvası'nda Katalan ekibi Brezilyalı Santos ile karşı karşıya geldi. Maç sırasında oyuncuların giydiği formalardaki bir ayrıntı ise dikkatten kaçmadı.

DAHA ÖNCE DE MOTO GP PİLOTU İÇİN TASARLAMIŞTI

Büyük ilgi toplayan Katalan ekibin formalarında yer alan isim ve numaraların tasarımının ise down sendromlu Anna Vives'e ait olduğu ortaya çıktı. Daha önce Moto GP pilotu Jorge Lorenzo'nun da kaskını tasarlayan Vives'in hazırladığı Barcelona formaları futbolseverlerin büyük beğenisini kazandı.

AÇIK ARTIRMADA SATILACAK

Barcelona Vakfı, down sendromlu Anna Vives'e Katalanların Santos karşısında giydiği formanın fontlarını tasarlattı. Barcelona Vakfı, hayatını yaşamakta doğal zorluklar yaşayan ve öğrenme güçlüğü olan kişilere yardım için kurulan bir kuruluş . Bu vakfın yardım ettiği gençlerden biri de “down sendromlu” Anna Vives. Barcelona, Santos maçında Anna’nın tasarladığı fontlarla sahaya çıktı.

Barcelonalı oyuncuların Santos maçında giydiği formaların ise, bir vakıf yararına internet üzerinden açık artırma ile satışa çıkacağı belirtiliyor.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Barcelona

  ,

  maç

  ,

  kuruluş

  ,

  Karşı