Barcelona'dan Messi açıklaması

Barcelona'dan Messi açıklaması
Barcelona'dan Messi açıklaması
Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin ayrılabileceği iddialarını yalanlayarak, "Messi bizimle çok mutlu" dedi.

MADRİD - Katalan televizyonu 8TV'de yayımlanan bir spor programına konuk olan Bartomeu, Messi'nin babası ile iki gün önce konuştuğunu, her zamanki desteğin devam ettiğini ve Arjantinli futbolcunun evinin Barcelona olduğunu vurguladı.

Messi: Barcelona'dan ayrılabilirim


"Sorun dışarıdan gelen büyük baskı" ifadelerini kullanan Barcelona Başkanı, "Messi'ye futbolun dışında gelen çok büyük bir baskı var. Basın onun futbolundan çok kusmasıyla ilgileniyor. Hakaretler, maliye ile yaşananlar ve daha birçok dış etken elbetteki futbolcuyu etkiliyor ama biz onun burada iyi, mutlu olmasını istiyoruz ve her zaman onu savunacağız" diye konuştu.

Bartomeu, bir soru üzerine de 2018 Haziran ayında sözleşmesi sona erecek Messi'nin, kontratının uzatılması için kendilerine herhangi bir talepte bulunmadığını dile getirdi.

"ENRIQUE'NİN ZAMANA İHTİYACI VAR"

Öte yandan ligde üst üste alınan yenilgiler sonrasında eleştiri oklarının hedefi haline gelen teknik direktör Luis Enrique'nin zamana ihtiyacı olduğunu ve ona güvenlerinin tam olduğunu belirten Bartomeu, "Her projenin bir zamana ihtiyacı vardır. Andoni'nin (Sportif direktör) herkesten çok daha zor bir işi var ve onun tartışılıyor olması bizi üzüyor. Değerlendirme, zamanı geldiğinde yapılmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Bartomeu ayrıca, son dönemlerde özel hayatına dikkat etmemesi nedeniyle kadro dışında tutulan Gerard Pique ile ilgili de "Pique ile konuştuk. Bu tip olaylar tekrarlanmamalı" dedi. (AA)

Xavi teknik direktörlüğe hazırlanıyor


  ETİKETLER:

  Barcelona

  ,

  spor

  ,

  messi

  ,

  Maliye

  ,

  zaman