Barcelona'nın Arda Turan kararı

Barcelona'nın Arda Turan kararı
Barcelona'nın Arda Turan kararı
Barcelona Kulübü, Arda Turan'ın La Liga'ya kaydedilmesine ilişkin talebine FIFA'nın cevap vermemesinden dolayı konuyu önce FIFA Tahkim Kurulu'na sonra da CAS'a taşıyacağını açıkladı.

MADRİD - Katalan kulübünden yapılan açıklamada, yönetim kurulu toplantısında Arda Turan'la ilgili yaşanan yasal konulara ilişkin bilgilendirme yapıldığı belirtildi. Kulüp avukatlarının, sakatlanan ve sezonu kapatan Rafinha'nın yerine La Liga'ya Arda Turan'ın kaydedilmesi için onayı istenen FIFA'nın hiçbir cevap vermediğini bildirmesi üzerine yarın FIFA Tahkim Kurulu'na başvurulacağı kaydedildi.

Barcelona, FIFA Tahkim Kurulu'na yapılacak başvuru için "Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yapılacak itiraz öncesindeki adım" ifadesini kullandı.

FIFA, altyapısındaki bazı oyuncularla kural dışı sözleşme imzaladığı gerekçesiyle Barcelona'ya 2 dönemlik transfer yasağı getirmişti. Temmuz ayında Barcelona ile sözleşme imzalayan Arda Turan'ın, normal şartlarda 2016'nın Ocak ayında takımın formasını giymesi gerekiyor. Fakat Barcelona, İspanya Futbol Federasyonu'nun yönetmenliğinde bulunan "Kulüpler, bir futbolcusu uzun süre sakatlık geçirmesi durumunda yeni bir oyuncusunu lige kaydettirebilir" maddesi doğrultusunda eylül ayında sakatlanan ve sezonu kapatan Rafinha'nın yerine Arda Turan'ın lige kaydedilmesi gerektiğini savunuyor. (AA)