Barcelona'nın İlkay Gündoğan şaşkınlığı!

Barcelona'nın İlkay Gündoğan şaşkınlığı!
Barcelona'nın İlkay Gündoğan şaşkınlığı!
La Liga kulübü Barcelona, Borussia Dortmund forması giyen Türk asıllı Alman futbolcu Ilkay Gündogan'ı transfer etmenin yollarını arıyor.

MADRİD - Bayern Münüh'in devreden çıkmasını fırsat bilen Barcelona, İlkay Gündoğan'ı renklerine bağlamak için yeniden harekete geçti. Transferde en büyük sorunun bu oyuncunun menajerliğini yapan babası İrfan Gündoğan olduğu öğrenildi. 

Barcelona'da bir devir sona erdi!

Babasının Barcelona'dan yıllık 12 milyon Euro gibi yüksek bir ücret istemesi karşısında şaşkınlık yaşayan Barcelona yönetimi, bu parayı Neymar'ın bile alamadığını hatırlatarak, transferin bu şartlarla gerçekleşmesinin imkansız olacağını dile getirdiler. Katalan ekibinin önündeki ikinci engel ise FIFA'nın getirdiği transfer yasağı. Gündoğan'ın transferinde indirim yapılsa bile bu futbolcunun Barcelona forması giymesi ancak 2016 yılının Ocak ayını bulacak.

Barcelona'nın İlkay Gündoğan'a yılda ancak 6 ile 8 milyon Euro gibi bir rakam önerebileceği, kabul edilmesi halinde ise Türk asıllı Alman futbolcunun bir yıllığına İspanya 'da bir kulübe kiralanacağı da gelen haberler arasında.

Real Madrid'de bir dönem forma giyen Mesut Özil, menajerliğini yapan babasının İspanyol kulübünden yüksek ücret istemesi üzerine Arsenal'e imza atmıştı. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Xavi'nin yerine İlkay Gündoğan