Barcelona'nın seçim kozu Arda Turan!

Barcelona'nın seçim kozu Arda Turan!
Barcelona'nın seçim kozu Arda Turan!
İspanyol kulübü Barcelona'da 2006-2010 arasında başkanlık yapan ve 18 Temmuz'da yapılacak seçimde başkan adayı olan Josep Maria Bartomeu, Atletico Madrid'den ayrılmak istediğini açıklayan Arda Turan'ın transferi için harekete geçti.

Katalan merkezli Mundo Deportivo gazetesinin ' Bomba isim Arda Turan' başlıklı haberine göre; Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu’nun seçim kozu Arda Turan. Teknik direktör Luis Enrique’nin, Arda’yı çok beğendiği, tıpkı Aleix Vidal’de olduğu gibi milli futbolcuyu da takımında görmek istediği ifade edildi.

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, geçtiğimiz haftalarda verdiği röportajda, takımda sadece Koke ve Godin’in satılamaz olduğunu belirterek, Arda’nın takımdan ayrılabileceğinin sinyalini vermişti. Milli yıldızımızın Atletico Madrid ile 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 10 numaralı formayı giyen yıldızın serbest kalma bedeli ise 41 milyon Euro .

Milli futbolcumuz ile ilgilenen takımlar arasında Milan, PSG, Manchester United, Chelsea ve Manchester City'nin olduğu iddia ediliyor. 28 yaşındaki oyuncu gönlü ise Premier Lig 'de.