Barcelona'ya Arda Turan şoku!

Barcelona'ya Arda Turan şoku!
Barcelona'ya Arda Turan şoku!
İspanya'da 1. ve 2. futbol liglerindeki kulüpleri temsil eden Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumunun başkanı Javier Tebas, Barcelona oyuncusu Arda Turan'ın LFP'ye kaydolabileceğini ama bu durumun, yıldız futbolcunun forma giymesi için yeterli olmadığını söyledi.

MADRİD - LFP'nin Madrid'teki ofisinde yabancı basın mensuplarına değerlendirmeler yapan Javier Tebas, "Arda Turan, LFP'ye başvurursa hemen kayıt yaparız ama bu, sorunu çözmez. Arda'nın La Liga'da oynaması için hem LFP'ye hem de İspanya Futbol Federasyonu 'na kayıt olması gerekiyor. Bir kulübün sakat futbolcusu yerine başka bir oyuncuyu alabilmesi kuralı, İspanya'dan başka ülkede yok. Bu yüzden hukuki bir sorun var. FIFA, Barcelona 'ya transfer dönemine kadar değil Ocak ayına kadar hiçbir yeni futbolcu oynatmama cezası verdiğini savunuyor. Federasyon da bu yüzden Arda'yı kaydetmiyor" ifadelerini kullandı.

Barcelona Kulübü'nün, Temmuz ayında Atletico Madrid'ten transfer ettiği Arda Turan, FIFA'nın Katalan kulübüne verdiği cezadan dolayı sadece antrenmanlara çıkıyor ve milli takımda oynayabiliyor. Sakat oyuncusu Rafinha'nın yerine Arda'yı La Liga'ya kaydettirmek isteyen Barcelona, FIFA'nın cezasından dolayı henüz girişimlerinden sonuç alamadı. (AA)