Barcelona'ya çılgın teklif: 320 milyon Euro!

Barcelona'ya çılgın teklif: 320 milyon Euro!
Barcelona'ya çılgın teklif: 320 milyon Euro!
Forma sponsorluğu için Barcelona'ya yılda 35 milyon Euro ödeyen Qatar Airways, İspanyol kulübü yeni anlaşma yapmak için tarihin en yüksek teklifini vermeye hazır olduğunu bildirdi.

2010 yılına kadar formasında reklam kullanmayan sadece destek amaçlı UNICEF'e yer veren Barcelona, bu kuralını o tarihten sonra bozarak Qatar Airways ile anlaştı. Yıllık 35 milyon Euro kazanan FC Barcelona’nın, önümüzdeki yıl sona erecek sponsorluğu devam ettirmeyeceği iddialarının gündeme gelmesi Katarlıları harekete geçirdi.

Hürriyet 'te yer alan habere göre; Barcelona ile masaya oturan Qatar Airways CEO'su Akbal Al Baker ve ekibi, ilk teklif olarak masaya 60 milyon Euro gibi önemli bir miktar sundu. Bu teklif Katalan ekibini mutlu etmeye yetti ancak İngiliz devi Manchester United’ın Chevrolet ile olan 71 milyon Euro’luk imzası yeni anlaşmanın sağlanmasına yetmedi. Teklifi revize etmek için yeniden çalışmalara başlayan Katar grubu, 'tarihin en pahalı forma sponsorluğu' sözünü verdi.

Kulislerde bu rakamın 80 milyon Euro olduğu konuşulurken, 4 yıllık anlaşma sonrası Katalan ekibinin 320 milyon Euro kazanacağı belirtiliyor.

FORMA SPONSORLUĞUNDAN EN ÇOK KAZANAN TAKIMLAR
Manchester United: 71 milyon Euro (Chevrolet)
Chelsea: 55 milyon Euro (Yokohama)
Arsenal: 40 milyon Euro (Fly Emirates)
FC Barcelona: 35 milyon Euro (Qatar Airways)
Bayern Münih: 33 milyon Euro (Deutsche Telekom)
Real Madrid: 32 milyon Euro (Fly Emirates)
PSG: 28 milyon Euro (Fly Emirates)
manchester city 27 milyon Euro (Etihad Airways)
Liverpool: 27 milyon Euro (Standard Chartered)
Tottenham: 21 milyon Euro (AIA)
Milan: 20 milyon Euro (Fly Emirates)