Baroni'den iddialara yanıt

Baroni'den iddialara yanıt
Baroni'den iddialara yanıt
Sarı-lacivertli takımda forma giyen Baroni, hakkında çıkan transfer haberlerine açıklık getirdi.

Fenerbahçe 'nin kamp yaptığı Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nde basın mensuplarının karşısına çıkan Cristian Baroni, hazırlık kampına, UEFA’nın verdiği karara ve sarı-lacivertli forma altında geçirdiği 5 sezona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Lucescu: Fenerbahçe problem


Sözlerine Topuk Yaylası'nda gerçekleştirilen hazırlık kampını değerlendirerek başlayan Brezilyalı oyuncu, “Sezon öncesi kampları her zaman yorucu, sert ve mücadeleci geçer. Çalışmalarımızı da bu yönde yapıyoruz. Takımdaki herkes iyi çalışıyor. Bunları yapmadan başarı elde edilemez. Sezon öncesi kampını en iyi şekilde değerlendirip sezonda istediğimiz almayı istiyoruz” dedi.

"FENERBAHÇE HER ŞEYDEN BÜYÜKTÜR"

UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği 2 yıl Avrupa kupalarından 2 yıl men cezasıyla ilgili olarak Baroni, “Bizim için çok üzücü oldu. İkici kez bu kararın alınması kötü. Kendi adıma ikinci kez bu üzüntüyü yaşıyorum. Hem biz futbolcular hem de taraftarımız için çok üzücü bir durum. Başarılı olmak için ter döktük ama bunun sonucunu alamamak bizi üzüyor. Fenerbahçe her şeyden büyüktür. Bizim yapmamız gereken şey, hedefe yürümektir. Yarıştığımız her kulvarlarda hedefe yürüyeceğiz. Taraftarla da bir sinerji yaratıp elimizden gelenin en iyisini yaparak hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.”

Bir gazetecinin TFF’nin aldığı 6+0+4 kararına ilişkin sorusuna ise Baroni, “Bizim için önemli olan Fenerbahçe’nin şampiyonluğudur ve en yukarıya taşımaktır. Kim oynadı ya da kim oynamadı, bu önemli değil. Önemli olan Fenerbahçe’nin büyüklüğü ve başarısıdır. Elbette yabancı oyuncular olacak. Ancak bu iyi bir şey, hem başarıyı arttırma hem de Fenerbahçe’yi istediği hedeflere götürmek için öneli. Biz sadece işimizi yapmaya çalışıyoruz” cevabını verdi.

Meireles'e sürpriz talip


"KARŞILAŞTIRMA YAPMAM MÜMKÜN DEĞİL"

Hiçbir zaman hiçbir şekilde iki teknik direktörü kıyaslamayacağını vurgulayan Cristian, teknik direktör Ersun Yanal ile eski hoca Aykut Hoca için şu ifadeleri kullandı:
“Karşılaştırma yapmayacağım. Her hocanın kendine özgü bir tarzı vardır. Aykut Hoca bu takım için iyi işler yaptı. Şu anda farklı bir hocayla hedeflerimiz yürümeye hazırlanıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla devamlı limitlerimizi zorluyoruz ve bu da bize özgüven veriyor. Çünkü sahaya çıktığımızda neler yapabileceğimizi biliyoruz ve görüyoruz.”

"SÜREKLİ İYİ OYNAYAMAZSINIZ"

Her oyuncunun zaman zaman istediğini sahaya yansıtamayacağına değinen başarılı futbolcu, “Hiçbir oyuncu sürekli iyi oynayamaz. Burada önemli olan kötü oyunu minimuma indirip iyi oynayama çalışmaktır. Kötü oyunu en az indirgeyip bunu iyiye doğru çevirirseniz çok daha iyi olur” diye konuştu.

"FENERBAHÇE'DE OYNAMAK AYRI BİR DUYGU"

Fenerbahçe’de geçirdiği 5 sezonu değerlendiren Baroni, İstanbul ’u ve Fenerbahçe’yi çok sevdiklerini söyledi ve ekledi:
“İstanbul gibi güzel bir şehirde yaşamak ayrı bir duygu. Herkes de bunu söyler. Buradaki insanlar çok sıcak kanlı. Fenerbahçe gibi büyük bir takımda oynamak ise çok ayrı bir duygu. Burada güzel günler geçirdim. 5 sene içinde hem iyi hem de kötü günlerim odu. Fenerbahçe gibi büyük bir camiada 5 sezon oynamak zordur. Üzerinizde baskı var, çünkü bu camia devamlı galibiyetlerle, kupalarla yaşayan bir kulüp. Bu formayla mücadele etmek çok güzel.”

Çakar'dan Yıldırım'a sert eleştiri


"TEK DÜŞÜNCEM FENERBAHÇE'DE KLAMAK"

Yeni sezon öncesinde gerek görsel gerekse yazılı medyada hakkında çıkan transfer haberlerine açıklık getiren tecrübeli futbolcu, “Burada önemli olan benim düşüncelerimdir. Tek düşüncem Fenerbahçe’de kalmak ve başarılı olmak. Ailem de burada çok mutlu. Ailecek Fenerbahçe’yi seviyoruz. 2015 yılına kadar sözleşmem var. Benim burada olmamdan dolayı mutlu olan insanlar olduğu sürece ben Fenerbahçe’deyim. Bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getireceğim” açıklamalarında bulundu.

"MAÇ İZLEMEYİ BİR SAVAŞA DÖNÜŞTÜRMEYELİM"

Son olarak derbilerin farklı bir atmosferde oynandığına değinen Cristian Baroni, futbolun bir oyun olduğunun unutulmaması gerektiğine değinerek şu şekilde konuştu:
“Aslında büyük debilerde çok ayrı bir atmosfer vardır. Ancak futbolun bir oyun olduğu, 90 dakikaya sığdırıldığını bilip, hayatlarımızın devam ettiğinin farkına varmalıyız. Statlarda eşlerimiz, çocuklarımız var ve maç izlemeyi bir savaşa dönüştürmeyelim. Derbilerden zevk alarak barış içerisinde bir hava oluşturulmasını ümit ediyorum. Maçları bu şekilde düşünürsek daha da iyi olur. "

D Smart'la 5 yıl daha