Baroni'den Selçuk İnan'a cevap

Baroni'den Selçuk İnan'a cevap
Baroni'den Selçuk İnan'a cevap
Cristian Baroni, Galatasaraylı Selçuk İnan'ın "Şans onların yanında olmasaydı en fazla 3 puan fark olurdu' açıklamasına yanıt verdi.

Mustafa AKIN / İstanbul (DHA) - Fenerbahçeli oyuncular Pierre Webo ve Cristian Baroni, İstinyepark Mağazası'nda Adidas'ın yeni Samba koleksiyonunun tanıtımı için futbolseverlerle bir araya geldi.

Selçuk İnan'dan Fenerbahçe'ye...


Brezilyalı futbolcu, Galatasaraylı Selçuk İnan'ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine, "Şans diye bir şey yok. Son dakikada attığımız goller çok çalışmamızdan kaynaklanıyor. Maçlar hakemin düdüğüyle sona eriyor. Ve o 90 dakika boyunca sonuna kadar mücadele etmelisiniz. Fenerbahçe'nin de çok önemli ve kaliteli forvet oyuncuları var. Kuyt gibi, Emenike, Webo ve Sow gibi. Şans olduğuna inanmıyorum. Çünkü biz her maç için çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Ve baktığınız zaman da maçın son anına kadar kazanmak istiyoruz ve tekrar söylüyorum şans diye bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Bu yıl geçen seneye oranla daha az maç yapacaklarının kendilerini nasıl etkileyeceği yönündeki bir soruya karşın Cristian, maçlara hafta hafta hazırlandıklarını ve kendi işlerine baktıklarını söyledi. Cristian Baroni, "Çok fazla etkileyeceğini düşünmüyoruz. Çünkü biz hafta hafta çalışıyoruz. Gerçekten çok fazla çalışıyoruz. O yüzden maçların sayısının bize iyi ya da kötü yönde etkisinin olacağına inanmıyoruz. Biz sadece kendi işimize bakıyoruz." dedi.

Ersun Yanal'ın dediği oluyor


WEBO'NUN SÖZLERİ...

Pierre Webo, Süper Lig'de hafta sonu oynayacakları Kardemir Karabükspor maçıyla ilgili olarak, "Kardemir Karabükspor çok önemli bir rakip. Zaten bütün rakipler ligde bize karşı çok iyi hazırlanıyorlar. Saygı duymamız gerekiyor. Umarım bu hafta sonu deplasmanda 3 puan alıp geri döneceğiz. Çünkü geçen sene orda 2 puan kaybımız olmuştu. Bu sene bunu yaşamadan geri döneceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Takımda 4 forvet oyuncunun toplam 28 gol kaydetmesiyle ilgili de Webo, "Forvet oyuncuların çokluğu bizim için çok güzel bir ortam. Bir yandan da birbirimizle rekabet ediyoruz aslında. Bu rekabet Fenerbahçe'ye gerçekten çok yararlı oluyor. Baktığımızda geçen sene UEFA'da ilerleyen Fenerbahçe'de forvet oyuncu eksikliği vardı. Bunun acısını çok çektiğimize inanıyorum. Bu sene hücum alanında bu kadar çok oyuncunun olması Fenerbahçe için çok büyük bir avantaj" şeklinde konuştu.

Webo, forvette kendine rakip olarak gördüğü bir ismin sorulması üzerine de "Bir isim söyleyemem, bu teknik direktöre sorulacak bir soru. Rekabet anlamında baktığımızda hepimiz Fenerbahçe'ye yardım etmek istiyoruz. O yüzden bu kadar fazla oyuncunun olması Fenerbahçe için bir avantaj." cevabını verdi.

Senegal'in Altın Top'u Sow'un