Barrichello en önde

Formula 1'de sezonun 11. yarışı olan İngiltere Grand Prix'si, bugün motorsporları dünyasının en eski pistlerinden biri olan...

LONDRA - Formula 1'de sezonun 11. yarışı olan İngiltere Grand Prix'si, bugün motorsporları dünyasının en eski pistlerinden biri olan Silverstone Pisti'nde yapılacak ve Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Rubens Barrichello, çekişmeli geçmesi beklenen bu yarışa pol pozisyonda başlayacak.
Dünkü sıralama turlarında çok iyi bir performans yakalayan Barrichello, birinciliği elde ederken, klasmanda liderliğini sürdüren diğer Ferrari pilotu Michael Schumacher hayalkırıklığı yarattı ve ancak beşinci sırayı alabildi. Sıralama turlarının sürpriz ismi Renault'dan Jarno Trulli'ydi. İtalyan sürücü yarışa ikinci sıradan başlama hakkını kazanırken, üçüncü sırayı alan Kimi Raikkonen'i de kılpayıyla geride bıraktı. Raikkonen'in takımı McLaren, İngiltere Grand Prix'sinde yeni model otomobillerini ilk kez piste sürüyor. Finli sürücü sıralama turlarında iyi göründü ama takım arkadaşı David Coulthard, ancak 12. sırayı alarak bekleneni veremedi.
Bekleneni veremeyen bir diğer takım da Williams'tı. Son haftalarda formda görünen pilotlardan Ralf Schumacher, sıralama turunda dördüncü olurken, aynı takımdan Juan Pablo Montoya yedincilikte kaldı. Bugün saat 16.00'da başlayacak İngiltere Grand Prix'si, Okay Karacan'ın anlatımı ve Erkan Arseven'in yorumlarıyla NTV'den naklen yayınlanacak. (Spor Servisi)