Başakşehir 4 - 0 Galatasaray maç özeti ve golleri

Başakşehir 4 - 0 Galatasaray maç özeti ve golleri
Başakşehir 4 - 0 Galatasaray maç özeti ve golleri
Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında İstanbul Başakşehir kendi evinde Galatasaray'ı ağırladı. Galatasray bu karşılaşmadan 4-0 gibi büyük bir bozgunla ayrıldı.

Maç boyunca etkisiz kalan Galatasray, Fatih Terim Stadı’nda Başakşehir’e 4-0 yenildi. Hafta içinde de Borussia Dortmund ile karşı karşıya gelen sarı kırmızılılar o maçtan da 4-0’lık mağlubiyetle ayrılmıştı.

Dortmund maçı sonrası Prandelli, Süper Lig’in kendileri için daha önemli olduğunu; Burak Yılmaz ise asıl hedeflerinin Başakşehir maçı olduğunu söylemişlerdi. Bu yorumlardan sonra iki isim de hem spor yorumcularının hem de taraftarların büyük tepkisine maruz kalmışlardı ve bu maçtan da farklı bir mağlubiyetle ayrılmalarından sonra Galatasaray ’a tepkiler oldukça arttı.

BAŞAKŞEHİR 4 – 0 GALATASARAY MAÇ ÖZETİ VE GOLLERİ

Başakşehir’in gollerini 16 ve 69. dakikalarda Mossoro, 20. dakikada Semih ve 76. dakikada Doka attı. Maçın hakemi ise Tolga Özkalfa’ydı.

PRANDELLİ GÖKHAN’I SİLDİ

Prandelli, performansını beğenmediği Gökhan Zan’ı tam anlamıyla sildi. Semih Kaya ve Chedjou’nun sakatlıklarından sonra defanstaki krize rağmen Gökhan Zan’ı ilk 18’e dahi almadı. Bu kararla beraber sarı kırmızılılar yedek kulübesinde stoper olmadan sahaya çıktı.