'Başaltı'ndan beraberlik çıktı

Ankara 19 Mayıs Stadı dün başaltı diye tabir edilen bölgenin iki istikrarlı takımının karşılaşmasına sahne oldu. Gençlerbirliği ve Kayserispor'un bu buluşması fizik gücü yüksek iki takımın kıyasıya mücadelesi şeklinde geçti.

ANKARA - Ankara 19 Mayıs Stadı dün başaltı diye tabir edilen bölgenin iki istikrarlı takımının karşılaşmasına sahne oldu. Gençlerbirliği ve Kayserispor'un bu buluşması fizik gücü yüksek iki takımın kıyasıya mücadelesi şeklinde geçti. Gençlerbirliği ve Kayserispor sahiden de denk güçler olduğunu dünkü maçta bir kez daha gösterdi. Sık sık faullerle kesilen, zaman zaman gerilimin tırmandığı 90 dakika boyunca sahadan galibiyetle ayrılan olmadı ve 2-2 sona eren karşılaşma sonrasında zirvenin hemen altında devam eden rekabet ileriki haftalara taşındı.
Kayserispor oyunu rakip yarı alana yıkma noktasında rakibine kıyasla daha etkili görünürken Gençlerbirliği kontratağa dayalı bir oyun anlayışını benimsedi. Ev sahibi ekip rakip savunmayı az adamla yakaladığı anlarda tehlikeli pozisyonlara girdi ama önemli bir bölümünü golle sonuçlandıramadı. Maçın ilk yarısında gol pozisyonlarının sayısı oldukça fazlaydı. 14. dakikada Gökhan Ünal'ın şutunun direkten dönmesinin ardından Gençlerbirliği 15'te Mehmet Çakır, 17'de Okan'la etkili oldu ama bu pozisyonlardan gol çıkmadı.
İlk yarının tek golü 33'te Engin'den geldi. Tuna'nın orta sahadan uzun frikiğinde Kayserispor savunmasında kimsecikler topa müdahale edemeyince arkada Engin göğsünde yumuşattığı şuta hafif yatarak vurdu: 1-0. Bu golden sonra Kayserispor, Mehmet Topuz-Gökhan-İlhan üçlüsüyle etkili olmaya çalışırken Gençlerbirliği Isaac-Okan ikilisine geriden Mehmet Çakır'ın verdiği destekle gol aradı. İkinci yarıda artan Kayseri atakları 54'te İlhan'la gole dönüştü. Gerektiğinde kanatlara gelerek asist yapma yoluna giden Gökhan'ın soldan ortasına kafayı İlhan vurdu ve skora denge geldi. Altı dakika sonra Mehmet Nas'ın Kayseri savunmasının ortasına doğru pasında Isaac aşırma bir vuruş yaparak öne çıkan Ivankov'u gafil avladı ve Gençlerbirliği bir kez daha öne geçti.
Kırmızı kart planları bozdu
64'te giderek gerginleşen maçta Eren, Bülent'e sert ve kasıtlı bir faul yapınca kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Bu golden sonra ev sahibi Gençler kapanmaya başladı. Kayserispor'un bunaltmaya başlayan atakları 72'de sonuç verdi ama bu kez topu ağlara gönderen yine bir Gençlerbirliği oyuncusuydu. Gökhan'ın yine bir kanat oyuncusu gibi soldan yaptığı ortaya Mehmet Nas ters bir vuruş yaptı ve her iki takım da bu zevkli mücadelede bir puanla yetinmek zorunda kaldı. (Spor Servisi)

G.BİRLİĞİ: 2
Recep 6
Erhan 6
Tuna 7
Traore 7
Eren 6
M. Çakır 6
(Sandro 85) -
M. Nas 6
Kerem 6
Engin 6
(Erkan 79) -
Isaac 7
(Adem 68) 5
Okan 7

KAYSERİSPOR: 2
Ivankov 6
Uğur 7
Aydın 6
(Tayfun 70) 4
Mendez 7
Toledo 7
Bülent 6
(Eder 66) 5
Ragıp 6
M. Topuz 7
Kemal 6
(Iglesias 82) -
İlhan 7
Gökhan 7

GOLLER: Engin (33), Isaac (60) / İlhan (54), M. Nas (72 kk)
SARI KARTLAR: Erhan, M. Nas, Engin, Isaac, Okan / M. Topuz, Mendez
KIRMIZI KART: Eren (63)
Stat: 19 Mayıs - Hakemler: C. Çakır, M. Şahin, A. Dedeş