'Başarı için zaman istiyoruz'

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio, üç yıldır Türkiye'de olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio, üç yıldır Türkiye'de olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Oyun stili ve çalışkanlığıyla büyük beğeni toplayan, Sarı-Lacivertli ekibe şampiyonluk yaşamak için geldiğini belirten Aurelio'yla Türkiye macerasını konuştuk...

  • Üç yıldır Türkiye'deyim. Burası ikinci vatanım. Türk halkını çok seviyorum. Ama Türk vatandaşı olmayı düşünmüyorum. Uzun yıllar bu ülkede futbol oynamak istiyorum.
  • Fenerbahçe'de şu günlerde biraz sıkıntı var. Ancak her şey bitmiş değil. Benim taraftardan tek isteğim bizi her koşulda desteklemeleri. Fenerbahçe'nin muhteşem bir taraftarı var, arkamızda olmaya devam etsinler. Bir an önce düzelip liderlik koltuğuna oturacağımızdan kuşkuları olmasın. Çok önemli puanlar kaybettik. Bu kayıplara rakiplerimiz çok sevindi ve mutlu oldular. Ama sezon sonunda mutlu sona ulaşan taraf biz olacağız.
  • Taraftardan bir ricam da, Tuncay'a sahip çıkmaları. Çünkü taraftar ona bağırdıkça, etkileniyor ve üzülüyor. Eğer bu futbolcuya sahip çıkılırsa, Tuncay da onlara en kısa zamanda karşılığını verecektir. Biz Recep'e güveniyoruz. Camianın da güvenmesini istiyoruz.
  • Süper Lig'de şu anda dört takım zirve mücadelesi veriyor. Beşiktaş bir adım önde. Ancak henüz yarış bitmedi. Galatasaray, Trabzonspor ve Fenerbahçe de bu yarışın içinde olduğunu her fırsatta gösteriyor.
  • Kredimizin azaldığının farkındayız. Artık tüm maçlarımızı kazanmak zorundayız. Biz şimdi Beşiktaş'ı değil, daha önce oynayacağımız Samsunspor'u düşünmeliyiz. Zaten Beşiktaş, Saracoğlu'ndan avantajlı dönemeyecek. Kadıköy'de onların yollarını keseceğiz.
  • Son haftalarda neden kötü oynuyoruz ve puan kaybediyoruz, bunun sebebini ben de çözemedim. Ama Samsunspor maçı tekrar eski havamızı bulmamızı sağlayacak.
  • Başta medya olmak üzere hemen herkes Fenerbahçe'yi baskı altında tutuyor. Hemen başarı istiyorlar. Oysa başarı için zaman gerek. Ama ben ve arkadaşlarım bu sezon 15. şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyoruz. Çünkü ben buna hasretim ve açım.