Başarılı ama üzgün

İngiltere'de oynanan milli maçta yaptığı kurtarışlarla dikkatleri üzerine çeken Rüştü, mutsuz döndü. Milli kaleci, başarılı oyunuyla ilgili olarak, "Yenilince kıymeti kalmıyor" yorumunu yaptı.

İSTANBUL - İngiltere'de oynanan milli maçta yaptığı kurtarışlarla dikkatleri üzerine çeken Rüştü, mutsuz döndü. Milli kaleci, başarılı oyunuyla ilgili olarak, "Yenilince kıymeti kalmıyor" yorumunu yaptı. İngiltere'ye büyük umutlarla gittiklerini belirten başarılı eldiven,
"Kazansaydık herhalde futbol hayatımın en mutlu günü olacaktı. İyi oynamak, dünyanın gündemine oturmak elbette onur veriyor. Ama sonuç kötü olunca, tüm olumlu duygular üzüntüye dönüşüyor. 3 puan ya da beraberlik, bizi çok rahatlatırdı. Bundan sonraki maçları kazanıp, gruptan birinci olarak çıkmak istiyoruz" dedi.
Tecrübeli kaleci, Avrupa'ya transferiyle ilgili olarak da, "Şu an kesin birşey yok. Menacerim, Sadettin Saran ile görüştü. Sanırım önümüzdeki hafta bu konu netlik kazanır. Benim hedefim, Fenerbahçe'de kalmak" diye konuştu. Bu arada Rüştü'nün menaceri Pini ile İsrail'de buluşan Sadettin Saran, kendisine yapılan teklifi pazartesi günü yönetim kuruluna götürecek. Barcelona, M. United ve Arsenal kulüplerinin transfer listesinde bulunan Rüştü, Fenerbahçe ile anlaşamadığı taktirde Avrupa'nın yolunu tutacak. (Spor Servisi)