'Başarılı olduğum sürece varım'

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, bildiği eski topraklarda ilk basın toplantısını dün gerçekleştirdi. 1992-93 sezonunda da Sarı-Kırmızılıları çalıştıran Alman teknik adam, önce selefi Erik Gerets'e göndermede bulunurken...

İSTANBUL - Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, bildiği eski topraklarda ilk basın toplantısını dün gerçekleştirdi. 1992-93 sezonunda da Sarı-Kırmızılıları çalıştıran Alman teknik adam, önce selefi Erik Gerets'e göndermede bulunurken Galatasaray'ın mali durumunu bilerek görevi kabul ettiğini belirterek, "Bir teknik adam Fenerbahçe'nin olanaklarını bahane ediyorsa, sözleşmesini imzalarken uyumuş olmalı. Yöneticiler bana ekonomik olarak ne durumda olduğumuzu anlattı" dedi.
Alman teknik adam yaşıyla ilgili eleştirilerin hatırlatılması üzerine, "Bu tipik bir Türk düşüncesi" dedi. Bir basın mensubunun 74 yaşında olduğunu söylemesi üzerine, "Bunu düzelteyim 73 yaşındayım. Gelecek sene 74. yaşımı kutlarsam çok sevineceğim, onu sizlerle birlikte kutlarsam da sevinirim. Yaşımla ilgili eleştirileri kaldırabilirim. Yönetimdeki bazı insanların tepkisini demokratik buluyorum" ifadesini kullandı.
1999 yılında antrenörlük görevine kısa bir ara verdiğini söyleyen Feldkamp, o dönemde doktorların kendisine motoru yavaşlatma tavsiyesinde bulunduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu benim için kolay değildi. O dönemde bu tavsiyede bulunan insanlar şimdi bana, 'Hoca artık zaman geldi, o dönemde tavsiye etmediğimiz bu görevleri artık üstlenebilirsin, hatta üstlenmelisin' dediler. İçimdeki o ateşi hâlâ görebiliyorum, ama takımdaki ateşi çalışmaya başladığımda bütün futbolcularımda da hissedeceğim. O ateşin karşılıklı olması lazım."
Ergün Penbe ayrılıyor
Bu arada Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Ergün Penbe'nin gelecek sezon kendileriyle birlikte olmayacağını söyledi. Sezgin, "Ergün futbol oynamak istediğini söyledi. Ona her zaman Galatasaray'ın kapısı açık" diye konuştu. Sezgin gurbetçi oyuncular Barış Özbek ve Serkan Çalık'ı kadrolarına dahil ettiklerini, Avusturya'nın Salzburg takımının Sasa İliç için 600 bin avroluk bir teklif yaptığını ancak kabul etmediklerini de sözlerine ekledi. (Spor Servisi)