Başarısız ama iş başında

Altay yenilgisinden sonra taraftarların istifaya çağırdığı Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, bu zor günlerde görevini sürdürmek zorunda olduğunu belirterek, "Başarısızlığın sorumluluğu bana aittir. Sezon sonuna kadar her şartta görevimin başında olacağım" dedi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Altay yenilgisinden sonra taraftarların istifaya çağırdığı Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, bu zor günlerde görevini sürdürmek zorunda olduğunu belirterek, "Başarısızlığın sorumluluğu bana aittir. Sezon sonuna kadar her şartta görevimin başında olacağım" dedi.

  • Böyle bir durumda, görevimden ayrılma düşüncesi benim yapımda yok. Ayrılmamın Fenerbahçe'ye de birşey katacağını hiç düşünmüyorum. Bu nedenle sezon sonuna kadar her şart altında görevimin başında olacağım. Bugünden itibaren herşeyi bir kenara bırakıp, önümüzdeki 10 maça en iyi şekilde çıkacağız.
  • Gelecek sezon da Fenerbahçe'deyim desem veya deseler de saha başarılarına ulaşmadıktan sonra bu sözlerin çok fazla anlamı yok. Fenerbahçe'de yetkili kişiler, kulübün büyük hedefine gidebilmesi açısından her türlü kararı alabilecek ve uygulayacak güçte.
  • Herşeyi dört dörtlük yaptım diyemem. Maçlara göre hatam olmuştur ki, ortaya böyle bir başarısızlık ortaya çıktı. Bugün büyük hayal kırıklığını yaşamış durumdayım. Hiç bu kadar puan kaybı olacağını düşünmemiştim. Altay maçındaki gibi karşılaşmada kritik anlar lehinize dönmediği zaman kaybedersiniz.
  • Hayatım boyunca mücadele etmiş biri olarak bu kez de mücadelemi sürdüreceğim. Kapasitem, bilgim ve görgüm herşeye yeterli. Saha başarısına yansımadığı sürece böyle günler yaşanıyor. Derbilerdeki hatalarımı gördüm. Bunları kabul eden bir takım önündeki maçlarda çok daha iyi şeyler yapacaktır.
  • Bazı oyuncuların performansı düşüyor. 'Forma ağır geldi' diye algılamamak lazım. Fenerbahçe'ye gelen her oyuncu kişilik olarak güçlüdür. Artık kişiler değil takım önemli. Kalan 10 maçta da desteğe ihtiyacımız var. Taraftarlarımız da bunu görüp hangi şartta olursa olsun takımına destek verme zorundadır. Yıl sonunda her türlü önlem alınıp Fenerbahçe için her türlü şey mutlaka yapılır.
  • 10 maçın 10'unu kazanabileceğimiz gibi, hayal kırıklığı yaşayabileceğimiz maçlar da olabilir. Yine sert tepkiler görebiliriz. Gelmeden önce tepkiler ortadaydı. Daha sonra da sürdü. Ben bütün bunları göze alarak görev aldım ve herhangi bir endişe taşımıyorum.
  • Beş oyuncumuzu, önümüzdeki sezonun yapılanması içinde düşünmediğimiz kadro dışı bıraktık. Fenerbahçe'nin hedeften uzaklaşmaması ve gelecek sezona daha iyi hazırlanması için Elazığspor maçından sonra bir yön çizmesi gerekiyordu; bu yönü çizdim. Bu oyunculara hiçbir zaman suç yüklemedik.
  • Şu anki kadro gelecek yıla taşınacak olduğundan, oyuncuların güvensizlik duygusuna kapılmasına hiç bir gerekçe ve şart yok.