Başbakan Davutoğlu'dan Fenerbahçe açıklaması

Başbakan Davutoğlu'dan Fenerbahçe açıklaması
Başbakan Davutoğlu'dan Fenerbahçe açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin konuları değerlendirirken, Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan silahlı saldırı ile ilgili çarpıcı yorumlar yaptı.

"Otobüsüne yönelik saldırıyla ilgili iki kişi gözaltına alınmıştı. Serbest bırakıldılar. Bu soruşturma ne kadar zor?" sorusuna Shmet Davutoğlu şu yanıtı verdi:

"Bir Fenerbahçeli olarak da şu anda da milli takım da tüm takımlar da bizim takımlarımız. O anlamda bir ayrım için söylemiyorum ama bunu hemen derinden hissederek de olaya müdahil oldum. Hangi takım olsa da müdahil olurduk. Hükümet olarak ne yapılması gerekiyorsa elimizden geleni yapalım, Türkiye 'de sportif centilmenliğe zarar gelmesin, kaygımız bu. İkinci bir kaygı ise adliye saldırısı ve arkasındaki şeylere baktığımızda acaba özellikle spor üzerinde bir gerilim yaratarak kaotik ortam oluşturmak isteyen unsurlar var mı? Çünkü tespiti zor bir alanda saldırı söz konusu oluyor."

"OMUZ OMUZA VERME ZAMANI"

Başbakan Davutoğlu, "Fenerbahçeli, Trabzonsporlu taraftarlara da sesleniyorum. Hepiniz bizim taraftarımızsınız. Her yer Trabzon'dur. Anadolu'nun her yerinde de bir Fenerbahçe taraftarı mutlaka vardır. Taraftarı karşı karşıya getirmek isteyenlere karşı hepimizin sportif ahlakı ve seçimlere giderken de spor üzerinden gerilim yaratma çabalarına karşı da taraflarımızı birlikte davranmaya, sporda şiddete karşı ortak tutum sergilemeye davet ediyorum. Fenerbahçe'ye tekrar 'geçmiş olsun' diyorum. Tüm kulüplerimizi de omuz omuza vererek Türk futbolunu ve onun onuru, ahlakını korumaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. ( Sabah )