Başbakan Davutoğlu'ndan Lokomotiv Moskova açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan Lokomotiv Moskova açıklaması
Başbakan Davutoğlu'ndan Lokomotiv Moskova açıklaması
UEFA Avrupa Ligi ikinci tur kura çekimi yapıldı. Fenerbahçe'nin Rus ekibi Lokomotiv Moskova ile eşleşmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan açıklama geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Rus takımı Lokomotiv Moskova ile eşleşmesi hakkında konuştu.

"TÜRK VE RUS VATANDAŞLAR DÜŞMAN DEĞİL"

Fenerbahçe'ye başarılar dileyen Davutoğlu, "Lokomotiv Moskova, Türkiye'nin yabancısı olduğu bir takım değil. Orada oynayacak olan gençler, sporcularımız bu sorunun parçası değil. Orada ve Türkiye'de stadyumu dolduracak Türk ve Rus vatandaşlar da birbirinin hasmı değil, düşmanı hiç değil. Centilmenlik içinde güzel bir maç olur ve iki ülke arasındaki gerilimi düşürecek bir etki yaparsa olumsuz gibi görünen bir tablodan güzel bir netice çıkmış olur. Benim dileğim o" ifadelerini kullandı.

Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağının ardından Türkiye ile Rusya arasında yaşanan gerginlik spora da yansıdı. Rus kulüpler, Antalya'da yapacakları hazırlık kamplarını iptal etti. Rusya Futbol Federasyonu, Türkiye'den futbol transferi yapılmasını yasakladı.

Lokomotiv Moskova'dan Fenerbahçe yorumu

Mahmut Uslu: Rusya'ya spor için gideceğiz

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin rakiplerini tanıyalım