Başbakan Erdoğan gol oldu yağdı!

Başbakan Erdoğan gol oldu yağdı!
Başbakan Erdoğan gol oldu yağdı!
Başbakan Erdoğan Başakşehir stadının açılışında 12 numaralı forma ile sahaya çıktı. Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın açılışı yapıldığı sırada kulübün tek taraftar grubu olarak bilinen Bozbaykuşlar'dan ilginç bir mesaj geldi.

RADİKAL - Başbakan ve 12. cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Başakşehir stadının açılışında 12 numaralı forma ile sahaya çıktı. Bilal Erdoğan da 7 numaralı forma ile sahada yer aldı. 

Yılmaz Erdoğan, Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen, Berat Albayrak, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu gibi isimlerin forma giydiği maçın ilk anlarında Erdoğan'ın turuncu takımı Mehmet Özdilek (2) ve Yılmaz Erdoğan'ın golleriyle 3-0 geri düştü. 8'e 8 oynanan maçta, Rıdvan Dilmen'in 'al da at' dercesine verdiği pasta Başbakan Erdoğan topa vuramadı. Başbakan kaleci ile karşı karşıya bir pozisyonda da topu kaleciye nişanladı. Başbakan, Dilmen'in sakatlanarak Hidayet Türkoğlu'na yerini bıraktığı anlarda yine karşı karşıya bir pozisyonda bu kez golünü attı. Başbakan daha sonra iki gol daha atarak durumu 3-3'e taşıdı. Acun Ilıcalı'nın penaltı golüyle takımı 4-3 öne geçen maçta Başbakan Erdoğan oyundan çıktı. Maçı 9-4 turuncu takım kazandı.

Başbakan Erdoğan: Adını Fatih Terim koyduk

BOZBAYKUŞLAR EVDE!

Öte yandan bu sezon adı İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Başakşehirspor'a çevrilen ve yeniden Süper Lig'de mücadele edecek takımın tek taraftar grubu olarak bilinen Bozbaykuşlar'dan, ismi Başbakan Erdoğan tarafından 'Başakşehir Fatih Terim Stadı' olarak açıklanan stadyumdaki törenle ilgili ilginç bir mesaj geldi. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında, 'son bir yıldır statlara ideoloji sokuldu' dediği tören konuşmasının sonunda Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i yanına çağırarak adının verildiği duyurduğu statla ilgili Bozbaykuşlar'ın tweetleri şöyle: