Başbakan 'Germe' demiş

Başbakan 'Germe' demiş
Başbakan 'Germe' demiş
Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, istifasının ardından ilk kez konuştu. Şener, 3 Temmuz sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini demeçlerine dikkat etmesi yönünde uyardığını söyledi.

Başkanlık yaptığı dönemde açıklamaları ve eylemleri ile Türk futbolunun önemli figürlerinden biri haline gelen Trabzonspor’un eski başkanı Sadri Şener, istifasının ardından ilk kez konuştu.Futbol Ekstra’dan Yavuz Atalay’ın sorularını yanıtlayan Şener, 6 yıllık başkanlık döneminde merak uyandıran sorulara net yanıtlar verdi.
Trabzon’a yapılmaya başlanan yeni stat hakkında “Zor biter” ifadesini kullanan Sadri Şener bu iddiasını da “Yanlış yapıyorlar. Kayseri müteahhidi de battı, belediye üstlendi. Mersin müteahhidi battı, Limak bitirdi. Bursa müteahhidi battı, kayyumda şimdi. Burada, işi ucuza ihale etmeye çalışıyorlar. Ucuz ihale edilen her iş battı” sözleriyle açıkladı.
Şener, 3 Temmuz sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’la konuştuğunu ve Başbakan’ın kendisine, “Çok sert demeçler veriyorsun” dediğini söyledi. “Kupanın verilmesinde, siyaset de var” diyen Şener, Yıldırım Demirören’le o dönemde kupa konusunu sık sık konuştuğunu şöyle ifade etti: “Söz verdiğini söyledim. Kaç defa… O da gülüyor. ‘Abi bilmiyor musun’ diyor. Yani ‘Başbakan böyle istiyor’, demek istiyor…”

‘Güneş parayı sever’

Eski başkan Burak Yılmaz’ın Galatasaray ’a yalnızca 5 milyon euroya transfer olmasıyla ilgili “Burak’ın menajeri değişik işler yaptı. Yurtdışı filan dediler, bunların tabii hepsi hikâye, senaryo, yalan olduğu sonradan çıktı. Benim o kadar cinlik düşünecek halim yok. Burak için şu da var: Burak diyor ki, ben burada aldığım paradan daha azını alarak İstanbul ’da yaşamak istiyorum. Ona bir şey yapamıyorsun” derken Şenol Güneş için ise “Şenol Güneş çalışılması çok zor bir hocadır. Parayı sever. Önce para, sonra diğer işler gelir. Değişik, ummadığım biri çıktı” diye konuştu.
‘Hacıosmanoğlu’nun çevresi olmaz’
İbrahim Hacıosmanoğlu konusu: Sadri Şener halefiyle ilgili “İbrahim Hacıosmanoğlu’nun çevresi geniş midir” sorusuna “Bizim Hacıosmanoğlu’nun çevresi olmaz. Öyle bir bakıyor ki, ‘Bununla dövüşeceğiz sanki’ diyorsun” yanıtını verirken gelecek dönemde siyasete atılmak istediğini söyledi ve belediye başkanlığını düşünmediğini fakat milletvekili olmak istediğini ifade etti.