"Başbakan'a minnet duyuyorum"

"Başbakan'a minnet duyuyorum"
"Başbakan'a minnet duyuyorum"
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yeni stadın temen atma töreninde, Başbakan Erdoğan'a övgüler yağdırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Trabzonspor'un Akyazı beldesindeki yeni spor kompleksinin temel atma törenine katıldı.

Başbakan'dan Trabzonspor'a müjde


Törende konuşan Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, siyasete yakın olduğu, spora siyaset karıştırdığı için eleştirildiğini söyledi.

Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor tarihine baktığınız zaman kulübe siyaseti sokmayan tek başkanım" dedikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Trabzonspor’un ismini kullanıp Trabzonspor’a hizmet ederek kendilerine makam ve mevki edinen insanlar vardı. Biz siyasetin adamı değiliz, spor adamıyız. Benim yaptığım tek şey var, o da yakın tarihimizin en büyük lideri dediğimiz Sayın Başbakanımızın 10 yılda bu ülkede yaptıklarını millet olarak görüyorum. 'Spor adamı konuşmaz' diyorlar ama spor adamı konuşur. Spor adamı ihale peşinde koşmaz. Kulübü kendi menfaati için kullanmaz. Bu ülkede hizmet eden bir lider varsa onun için spor adamı da konuşur. Konuşmamız lazım. Vatandaş olarak bu ülkenin 10 yılda nereden nereye geldiğini görüyorum. Yurt dışında nasıl karşılanıyorduk, şimdi nasıl karşılanıyoruz. Yurt dışına çıkanlar bunu çok iyi biliyor. Ülkemizin güçlenmesini istemeyen, dünyayı ahtapot gibi yöneten insanlar ve onların da bizim gibi ülkelerin içinde uzantıları var. Onlar hiçbir zaman güçlü ülke olmamızı istemez. El açan ülkeydik, ama kucak açan ülke yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Bir milyar dolar para almak için dünyayı sömüren insanların karşısında el pençe duran başbakanları unutmadık. Bugün geldiğimiz noktada karşılıksız 2-3 katını bağış yapıyoruz mazlum insanlara. Bunu gören dünyadaki aktörler ve onların ülkenin içindeki uzantıları, ülkemizin böyle devam etmesini istemez. Bu hızla devam edersek bu bölgede planları olanların planları da bozulacak. Hem bu ülkenin üzerine hem de lideri Başbakanımızın üzerine oyunlar oynanıyor. Ben de bir spor adamıyım, ama milletin bir parçası olarak bu ülkeyi bu noktaya getiren sayın başbakanımıza minnet duyuyorum. Bundan kim gocunuyorsa gocunsun. Bugün bunu yapıyorum, yarın da yapacağım."

Hacıosmanoğlu bu sırada taraftarların, "Şampiyon yap bizi cehennemde yak bizi" sloganları üzerine de, "Yavaş yavaş. Cenab-ı Allah onu da nasip edecek" dedi.

Bakan Kılıç'ı kızdıran 'şike' kaşkolu