Başbakan'dan Cüneyt Çakır'a...

Başbakan'dan Cüneyt Çakır'a...
Başbakan'dan Cüneyt Çakır'a...
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin-Hollanda maçında müthiş bir yönetim gösteren hakem Cüneyt Çakır'la ilgili konuştu.

2014 Dünya Kupası'nda Arjantin ile Hollanda arasında oynanan yarı final mücadelesinde hakem Cüneyt Çakır düdük çaldı. Turnuvada üçüncü kez görev almayı başaran Türk hakem, penaltılara giden kritik maçtaki yönetimiyle tam not aldı.

"MİLLİ TAKIMIMIZ OLMASA DA..."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , yarı finalde düdük çalmasından dolayı hakem Cüneyt Çakır'la gurur duyduklarını belirterek, "Milli takımımız olmasa da hakemlerimizle Dünya Kupası'nda temsil ediliyoruz. Buradan kendisini tebrik ediyorum" dedi.

Hollanda 2-4 Arjantin

"HATASIZA YAKIN BİR YÖNETİM"

Turnuva boyunca üçüncü maçına çıkan Cüneyt Çakır ile yardımcıları Bahattin Duran ile Tarık Ongun'un, Arjantin ile Hollanda arasında Brezilya'nın Sao Paulo Arena'da oynanan yarı final maçındaki performansı, uluslararası basın ve futbol otoritelerinden olumlu tepkiler aldı.

İngiliz basınında yer alan haberlerde, karşılaşma genelinde futbolcularla arasında olumlu diyalog kurarak hatasıza yakın bir yönetim sergileyen Çakır'ın, başarılı bir performans sergilediği vurgulandı. Maçın ilk 20 dakikasının ardından oyuncuların ikili mücadelelerde birbirlerine daha sert müdahalelerde bulunduğu öne sürülürken, Çakır'ın tek eksikliğinin, bu tür pozisyonlarda kartına daha çok başvurmamak olduğu ifade edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da internet sitesinde yer alan açıklamada, Çakır'ın performansından beğeniyle bahsetti. Açıklamada, Çakır'ın milli takım müsabakaları seviyesinde 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yönettiği yarı finalin ardından FIFA Dünya Kupası'nda da aynı başarıyı tekrarladığı hatırlatılırken, Çakır'ın performansıyla "büyük başarıya daha imza attığı" ifade edildi.

Doğan Babacan'ın ardından 40 yıl sonra yeniden Dünya Kupası'nda maç yöneten ilk Türk hakem Cüneyt Çakır'ın turnuva boyunca yönettiği maçların tümünün (Brezilya-Meksika, Cezayir-Rusya, Arjantin-Hollanda) beraberlikle sonuçlanması da dikkati çekti.

KUPADA ÜÇÜNCÜ MAÇ

Cüneyt Çakır ile yardımcılıkları Tarık Ongun ve Bahattin Duran, Brezilya-Meksika ve Rusya-Cezayir karşılaşmalarından da yüzünün akıyla çıkmıştı.

TRT spikeri karar veremedi! Kuyt, Köyt, Koyt...