Başbakan'dan Trabzonspor'a müjde

Başbakan'dan Trabzonspor'a müjde
Başbakan'dan Trabzonspor'a müjde
Başbakan Erdoğan, Trabzonspor'un Akyazı'da yapılacak yeni stadının temel atma töreninde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "Bu stat bizim Trabzonspor'a sözümüzdür. Akyazı'da denize doldurarak bu alanı oluşturduk. Doldurduğumuz alanın büyüklüğü 795 bin metrekare. 230 milyon liralık bir bedelle yapılacak. Tüm zorluklara rağmen sözümüzün arkasında durduk. Bugün temelini atıyoruz. İnşallah iki yıl sonra açılışını yapacağız. Bu tesiste engellei soyunma odalarından, revire kadar her türlü ünite olacak. Stat alanında 7 çim futbol sahası, 4 tenis kortu, voleybol sahası, kapalı ve açık otoparklar yer alıyor" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da gözler Tahkim'de


"SPORDA BİR ATILIM YAPMANIZ LAZIM"

Bordo-mavili taraftarlara seslenen Başbakan, "Trabzonsporluların spora olan aşkını biliyoruz. Bu nedenle Dünya Üniversitelerarası Oyunları'nı burada düzenledik. 500 milyon euroluk yatırım yaptık. Bu stadı doldurmanız lazım. Trabzonspor'un sporda bir atılım yapması lazım. Trabzon'a yakışan neyse onu yapıyoruz. İnşalah iki yıl sonra bu statta sizlerle birlikte Trabzonumuz'un maçlarını seyredeceğiz" şeklinde konuştu.

"İLK DEFA TRABZONSPOR..."

Böyle bir tesisin ilk kez Trabzon'da olacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Trabzonspor'un nerelerden geçtiğini ve bugünlere ulaştığını çok iyi biliyoruz. Trabzonspor'un şampiyonluklarını gördük. Kendi çabalarına sessiz kalamazdık. Ve şimdi Trabzon, hem Trabzonspor ile hem 1461 Trabzon ile futbolda başarı üstüne başarı yakalıyor. Onun için tebrik ediyorum. Şu ana kadar Türkiye 'nin hiçbir kulübünün kuramadığı bir tesisi burada kuruyoruz. Böyle bir tesise ilk defa Trabzon sahip olacak" dedi.

Trabzonspor'un Genel Kurul tarihi belli oldu