'Başbakan'ın stadı'nda hakeme saldırı

Futbol bizim için içimizdeki şiddeti gösterme alanı. Her hafta sonu Süper Lig'de, ikinci, üçüncü ligde ya da amatörlerde kavga görüntülerinden başka bir şey yok. Dün de bu görüntülere bir yenisi eklendi.

İSTANBUL - Futbol bizim için içimizdeki şiddeti gösterme alanı. Her hafta sonu Süper Lig'de, ikinci, üçüncü ligde ya da amatörlerde kavga görüntülerinden başka bir şey yok. Dün de bu görüntülere bir yenisi eklendi. Kasımpaşa, evi olan Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda Elazığspor'a 2-1 yenilirken maç sonrası olanlar oldu. Lacivert-Beyazlılar ilk yarıyı Kemal'in golüyle 1-0 önde kapatırken, 70'de Ferdi'nin, 80'de de Fazlı'nın gollerine engel olamadı. Ev sahibi ekip yedikleri ikinci gole kalecilerine faul yapıldığı gerekçesiyle itiraz ederken attıkları golün de ofsayt kabul edilerek sayılmamasına da tepki gösterdi.
Karşılaşma sonrası saha karıştı
Maçın bitiminde, Kasımpaşa taraftarlarından biri sahaya girerek hakem Mustafa Sağlam'a tokat attı. Emniyet güçleri ise zamanında önlem alamamanın yanı sıra tokat atan şahsı olay yerinden uzaklaştırmakla yetindi. Soyunma odasına giden bölüm yakınındaki demir kapıyı kıran bir grup Kasımpaşa taraftarı da saha içine girdi. Elazığsporlu futbolcuların ve teknik heyetinin hemen soyunma odasına gitmeleri nedeniyle etkilenmedikleri olaylarda sahaya inen yaklaşık 50 kişilik öfkeli taraftar grubu, hakemlerle kendi oyuncularına tepki gösterdi. Kimi taraftarların geri püskürtülmesine karşın hakemlere saldırmakta ısrar etmek istediği gözlendi. (Spor Servisi)