Başbakanlık Kupası 'Eulleup Prensi'nin

Bu yıl 56'ncısı koşulan Başbakanlık Kupası Koşusu'nu, Gökhan Yıldız'ın jokeyliğini yaptığı 'Prince of Eulleup' adlı safkan kazandı. Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen...

İSTANBUL - Bu yıl 56'ncısı koşulan Başbakanlık Kupası Koşusu'nu, Gökhan Yıldız'ın jokeyliğini yaptığı 'Prince of Eulleup' adlı safkan kazandı. Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen, 3 ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus Başbakanlık Kupası Koşusu, çim pistte, 2 bin metre mesafede koşuldu. Toplam 10 safkanın katıldığı koşuda, 'Prince of Eulleup' 2.01.95'lik derecesiyle yarışı kazandı.
Koşuda İrlandalı jokey Neil Ffrancis Callan'ın bindiği 'Annosh' ikinci, 'Ribella', jokey Selim Kaya'yla üçüncü oldu. Koşunun ardından düzenlenen ödül töreninde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, birinci olan atın sahibi Sahra Gülü'ye kupasını verdi. İstanbul Valisi Muammer Güler antrenör Adem Güven'e, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Nihat Pakdil de jokey Gökhan Yıldız'a birer şilt verdi. (Spor Servisi)