Basına bere davası

Trabzonspor, önceki gün Sabah gazetesinde yayımlanan ve kaptan Hüseyin Cimşir'in beyaz bereyle antrenmana çıkmasını eleştiren haberle ilgili, gazeteye dava açmaya hazırlanıyor.

  • Trabzonspor, önceki gün Sabah gazetesinde yayımlanan ve kaptan Hüseyin Cimşir'in beyaz bereyle antrenmana çıkmasını eleştiren haberle ilgili, gazeteye dava açmaya hazırlanıyor. 'Beyaz Bereli Hüseyin' başlıklı haberde Hüseyin'in, Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ınkine benzer, beyaz bir bereyle antrenmana çıkmasının dikkat çekici olduğu vurgulanmıştı. Trabzonsporlu yöneticiler, futbolcuların sezon başından beri bu bereleri kullandıklarını, Trabzonspor'un veya herhangi bir futbolcularının bu olayla bağdaştırılmasının üzücü olduğunu ifade etti. Bordo-Mavililerin malzeme tedarikçisi Puma'nın da dava açabileceği vurgulandı.
  • Manisa'daki maçta 200 Trabzonspor taraftarı takımını yalnız bırakmadı. Vestel Manisaspor taraftarları iki takımı da tribünlere çağırdı. Futbolcular da el ele tutuşarak dostluk mesajı verdi.
  • Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, maçın hakkının beraberlik olduğunu fakat bu sonuçtan memnun olmadıklarını ifade etti. Özellikle gol yollarında sıkıntı çektiklerini belirten teknik adam, savunmada ise istedikleri düzeni oturttuklarını vurguladı.