Basında tepkiler

Bu ciddi hazırlık maçını milli takım teknik direktörü de, futbolcular da 'gayri ciddi' bir anlayışla oynadılar. Kendilerini hiç zorlamadılar.

ATİLLA GÖKÇE (Milliyet): Bu ciddi hazırlık maçını milli takım teknik direktörü de, futbolcular da 'gayri ciddi' bir anlayışla oynadılar. Kendilerini hiç zorlamadılar. Skor tabelasını da, oyunun özünü de boş verdiler. Hem netice utanç verici, hem 'hatice' perişan! Kendilerini içtenlikle kınıyorum. Şimdi övdüklerimizden ve alkışladıklarımızdan hesap soruyoruz: 'Kim yedi bu takımı beyler?'
COŞKUN ÖZARI (Fanatik): Dünya üçüncüsü Milli Takımımız puan maçı da olsa, dostluk maçı da olsa her karşılaşmayı ciddiye almalıdır. Çünkü Türk Milli Takımı artık bir firmadır. Yöneticisinden teknik adamına ve daha önemlisi futbolcuların tümü bu unvanı ve bu firmayı korumak görevdir.
METİN TÜKENMEZ (Fanatik): Bir futbol takımı maçın 40 dakikalık bölümünde kalesinin önündeki 10 pozisyonun dördünü ağlarında görüyör, beşini ise kaleci kurtarıyorsa, çok ama çok önemli sorunları var demektir.
BİLAL MEŞE (Milliyet): Dünya Kupası'ndan sonra revizyon yapılmasının şart olduğunu dile getirdik. Yeni yüzlerin monte edilmesinin gereğine işaret ettik. Biz gırtlak patlattık, derdimizi anlayanı bulamadık!
CAN BARTU (Hürriyet): Çekler öyle hafife alınacak bir takım değil. Biz bir takım çıkarıyoruz sahaya, o da bizi şaşkına çeviriyor. Ne takım kurgumuz, ne de ne oynadığımız belli. Futbolumuz kötü. Defans zaten berbat. Yardımlaşma sıfır. Kadroya bir bakın. Nihat gibi bir yıldız kenarda. Bu nasıl düşünce yapısıdır? Öyle bir ilk devre oynandı ki, maç 4-0 değil de 8-0 olurdu. Bu maçtan ders almazsak, görünen o ki durumumuz hiç parlak değil.
DOĞAN KOLOĞLU (Vatan): Milli Takım'ın ikinci bir oyun taktiği yoktu. Kuzu kuzu aynı hatalar tekrarlandı ve çaresizliğimiz adeta belgelendi. Sonuçta gençleşmenin vazgeçilmez olduğu anlaşıldı. Neyse ki, İngiltere maçına daha çok var.
ÖMER ÜRÜNDÜL (Sabah): Günümüz futbolunda motive olmazsan, oyun disiplinine sadık kalmazsan, yardımlaşmaya özen göstermezsen, savaşmazsan başarılı olman mümkün değil.