Basının en sevdiği maç

Kapıları saat 14.00'te açılan stadın büyük bölümü dolarken, kale arkasında boşluklar göze çarptı. Galatasaray taraftarları ise stada
alınmadı.

  • Kapıları saat 14.00'te açılan stadın büyük bölümü dolarken, kale arkasında boşluklar göze çarptı. Galatasaray taraftarları ise stada
    alınmadı. 1415 polis ile 250 jandarmanın görev yaptığı maçı, 30'u foto muhabiri 190 gazeteci izledi. Sayının çok olması nedeniyle basın tribününde büyük izdiham yaşandı.
  • Ligin zirvesini ve düşme hattını yakından ilgilendiren maçın yapılacağı İsmetpaşa Stadı, geçen haftaki kar yağışından sonra yapılan çalışmalarla, futbol oynamaya uygun duruma getirildi. 4. hakem Kazım Erçakır, yedek kulübesi önündeki kar ve çamurları görevlilere temizletti. Hakem Musa Eryılmaz ise maç öncesi yaptığı inceleme sonrasında, sahayı hazır duruma getiren görevlilere teşekkür etti.
  • Maçtan önce Kocaelispor taraftarları, orta alana dev bir bayrak açtı. Kocaelispor Kulübü Başkanı Hikmet Erenkaya'nın talimatıyla, İzmit'teki çeşitli okullardan getirilen yaklaşık 100 öğrenci, maçı kale arkası tribününden izledi. İzmit'te yayımlanan Özgür Kocaeli Gazetesi tarafından yılın sporcusu seçilen Kocaelisporlu Engin Öztonga'ya ödülü, maçtan önce verildi.
  • Galatasaray Kulübü, salı günü Malatyaspor ile yapacağı Türkiye Kupası çeyrek final maçı biletlerinde indirim yaptı. Belirlenen bilet fiyatları şöyle: yeni açık üst bölüm 3, yeni açık alt bölüm 2, eski açık 2, numaralı tribün ise 28 milyon lira.
  • Galatasaray kafilesini Kocaeli'ye getiren otobüs, İzmit girişinde yaklaşık 10 araçlık bir polis konvoyuyla stada getirildi. Motorsikletli polisler otobüsün etrafında adeta kuş uçurtmazken, stad girişinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.
  • Galatasaray'da iki haftadır kadro dışı bırakılan Hasan Şaş, Kocaelispor deplasmanına götürülmedi. Kocaeli maçı kadrosuna giremeyen milli oyuncu diğer yedeklerle birlikte sabah Florya'da çalıştı.
  • Kocealispor ve Galatasaray PAF takımları arasında yapılan maçı Yeşil-Siyahlılar 1-0 kazandı.