'Başka dünyadan gelen Ronaldo'

'Başka dünyadan gelen Ronaldo'
'Başka dünyadan gelen Ronaldo'
Portekiz'in Dünya Kupası vizesi almasını sağlayan Cristiano Ronaldo, ülkesinde ve İspanya'da manşetlere taşındı.

MADRİD (AA) - 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde dün oynanan play-off rövanş maçında Portekiz'in İsveç'i 3-2 yendiği maçta hat-trick yapan Cristiano Ronaldo'nun performansını değerlendiren Portekiz gazeteleri, milli takımın 'Süper kahraman Ronaldo' sayesinde Brezilya 2014 Dünya Kupası'na gittiğini yazdı.

İnanılmaz maç! Ronaldo şov yaptı


PAULETA'YI YAKALADI

Yıldız oyuncunun Portekiz formasıyla 47. golünü atarak ülkenin milli takım tarihinde en fazla gol atan futbolcu konumundaki Pauleta'yı yakalaması da manşetlerde yer aldı.

Portekiz'in spor gazetelerinden A Bola" "Ronaldo, Portekiz'i Brezilya'ya götürüyor" başlığını atarken, haberde "Ronaldo, dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu hat-trick yaparak gösterdi" ifadesi yer aldı. O Jogo Gazetesi de Ronaldo'nun fotoğrafının üzerine "devasa" diye başlık atarken, "Stratosfer-Ronaldo, Dünya Şampiyonası'nı garantiledi" ifadesini kullanarak yıldız oyuncuyu gökyüzünde yer alan bir hava katmanına benzetti. Publico Gazetesi ise "Dünya çapında Ronaldo" başlığını kullanarak, "Süper kahraman Ronaldo, Dünya Şampiyonası'nın yolunu gösteriyor" yorumunda bulundu. "Başka dünyadan gelen Ronaldo, Portekiz'i Dünya Şampiyonası'na sokuyor" ifadesini manşetine çıkartan "Diario do Noticias" gazetesi de Ronaldo'nun, Portekiz Milli Takımı tarihinin en golcü futbolcusu unvanını egale etmesine ön plana taşıdı.

Ibrahimovic'ten olay sözler


İspanyol basınından Marca, "Dünya çapındaki altın 7 numara" başlığıyla Ronaldo'nun FIFA Ballon d'Or ödülünü alması gerektiğini savundu. Haberde, "Ronaldo hayatının maçını çıkardı. İnanılmaz bir hat-trick yapan Ronaldo, liderliği, gücü ve mücadeleyi gösterdi. Kahraman Cristiano, Portekiz'i Brezilya'ya götürdü" değerlendirmesinde bulunuldu. Diğer İspanyol gazetelerinden AS ise "Unutulmaz bir Ronaldo, hat-trick ile Portekiz'i Brezilya'ya götürüyor", El Mundo, "Yüce bir CR7, Portekiz'i fırlatıyor", El Pais de "Cristiano dünya çapında. Yıldız Ronaldo, Portekiz'i Dünya Şampiyonası'na götürüyor" başlıklarını attı.

Öte yandan Portekiz ve İspanyol basını, Ronaldo'nun ortaya koyduğu performansla, kendisiyle dalga geçen FIFA Başkanı Joseph Blatter'e de cevap verdiğini savunan yorumlar yaptı. Blatter, maçın ardından sosyal medyada yer alan açıklamalarında Ronaldo için "mükemmel" derken, Portekizli futbolcu, "Ben sadece işimi yaptım. Kimseye cevap verecek değilim" şeklinde konuştu.

Bu düello unutulmaz: Ronaldo vs. İbrahimoviç