'Başka Türkler de gelecek'

NBA'in efsane oyuncularından Clyde Drexler, ilerleyen yıllarda Türkiye'den başka oyuncuların da NBA'e gideceğine inandığını dile getirdi. Drexler, Efes Pilsen'in eski pivotu Tamer Oyguç'la birlikte dün Boğaziçi
Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.

İSTANBUL - NBA'in efsane oyuncularından Clyde Drexler, ilerleyen yıllarda Türkiye'den başka oyuncuların da NBA'e gideceğine inandığını dile getirdi. Drexler, Efes Pilsen'in eski pivotu Tamer Oyguç'la birlikte dün Boğaziçi
Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Drexler, "Eski bir oyuncu ve bir basketbol elçisi olarak, bu oyunun tüm dünyada yayılışını, gitgide sevilişini mutlulukla izliyorum" dedi.
Öğrencilere, "Hayal kurarken büyük hayal kurun ve hayallerinizi sonuna kadar kovalayın" öğüdünde bulunan Drexler, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun ardından, ilerleyen yıllarda başka Türk oyuncuların da NBA'de yer alacağına inandığını kaydetti.
Basketbol oynadığı dönemle bugünün çok farklı olduğunu anlatan Tamer Oyguç ise "Bizim zamanımızda böyle değildi. NBA maçlarını, oynandıktan 4-5 gün sonra yalnızca Ortaköy'de bir videocuda bulabilirdik. Ayrıca NBA'e çok az yabancı oyuncu gidebiliyordu. Drazen Petroviç gibi... Şimdi olsa, ben de NBA'de o şansı denemek isterdim" diye konuştu.