Başkan açıkladı: Diego yüzde 90 Beşiktaş'ta

Başkan açıkladı: Diego yüzde 90 Beşiktaş'ta
Başkan açıkladı: Diego yüzde 90 Beşiktaş'ta
Beşiktaş'ın dev transfer girişimini, kulübün bir numaralı ismi de doğruladı.

Başkan Fikret Orman, Atletico Madrid ile sözleşmesi bitecek olan Diego Ribas ile ilgili gelinen son noktayı anlattı.

Demirören'e 40 milyon TL


Diego ile görüştüklerini açıklayan Orman, "Sonuçta transfer sezonu. İmza atılana kadar kesin konuşmamak lazım. Son anda bir aksilik çıkmazsa Diego, yüzde 90 Beşiktaş ’a gelecek. Yeni sezonda bizim en büyük transferimiz olacak. Diego dışında 3-4 hamle daha yapabiliriz. Ama hepsi yıldız olmayabilir" ifadelerini kullandı.

"BUNLAR BANA SÖKMEZ"

Kasımpaşa maçındaki protestolara da değinen Orman, "Divan Kurulu'nda bunlara cevabımı vermiştim. Sonuna kadar kulübümün hakkını savunup savaşacağım. Kimse Beşiktaş’ın üzerinde değildir. Takım 2-0 önde, Galatasaray geride ama yine protestolar var. Bunu anlamış değilim. Artık yeter. Yıllardır bu protestolar var. Süleyman Seba’ya bile yapıldı. Serdar Bilgili’ye yapıldı. Yıldırım Demirören onlara karşı daha yumuşak davranmasına rağmen aynı durumla karşılaştı. Ama bu işler bana sökmez” dedi. (Habertürk)

İnönü Stadı'nda fıkra gibi olay

MALİYETİ 20 MİLYON EURO

Diego'nun menajerliğini yapan baba Djair Ribas’ın, Beşiktaş'tan üç yıllık sözleşme ve yıllık 5 milyon euro istediği öğrenildi. Menejer komisyonları ve imza parası ile birlikte 29 yaşındaki Brezilyalı yıldızın maliyetinin 20 milyon euroya yakın bir rakama mal olacağı vurgulandı

Beşiktaş’ın Diego’ya olan ilgisini saklamayan baba Ribas, Brezilya kulübü Santos'la da görüşmeler yapan oğlunun ülkesine geri dönme olasılığının Türkiye ’den daha fazla olduğunu söyledi.

İspanyol basını ise Diego'nun Atletico Madrid ile yoluna devam etmeyeceğini ve Beşiktaş’ın bu oyuncuya reddedilmeyecek bir teklif yaptığını yazdı. Ailesine düşkünlüğü ile bilinen Diego'nun, özellikle eşinin ülkesine geri dönme arzusunda olmasının bu transferin önünde önemli bir engel teşkil ettiği belirtildi.

Orman: Stat konusunda Başbakan'dan hep destek gördük