Başkan açıkladı; Fernandes ayrılacak mı?

Başkan açıkladı; Fernandes ayrılacak mı?
Başkan açıkladı; Fernandes ayrılacak mı?
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe'nin istediği iddia edilen Manuel Fernandes konusunda net konuştu.

AA - Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbolcuları Fernandes'in Beşiktaş'tan, Beşiktaş'ın da bu oyuncudan vazgeçmeyeceğini söyledi.

F.Bahçe'den Fernandes açıklaması


İnegöl Beşiktaşlılar Derneği'nin açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman, Fenerbahçe 'nin Manuel Fernandes ile ilgilendiği yönünde basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Fernandes'in Beşiktaş'tan ayrılma niyetinin olmadığını belirten Orman, "Beşiktaş, iyi gitmeye başladığı sürece her dakika bir şey çıkartmaya çalışıyorlar. Fernandes'in Beşiktaş'tan ayrılmaya niyeti yok, Beşiktaş’ın da Fernandes’i bırakmaya niyeti yok. Fenerbahçe dost camiamız, onların da böyle bir talepleri yok. Yalan, düzenle her zamanki gibi ortaya bir şeyler atıyorlar" diye konuştu.

ALEXANDER BÜTTNER AÇIKLAMASI

Başkan Orman, Manchester United Kulübü'nde forma giyen Alexander Büttner'in transferi konusunda ise şunları kaydetti:
"Henüz neticelenmedi. UEFA'ya gidemememizden dolayı yaklaşık 10 milyon euroluk bütçe kaybımız var. Beşiktaş, bu sene bizim açımızdan çok fazla derecede transfere para harcadı ve bütçesini biraz aştı. Onun için mantıklı gitmek zorundayız. Mantıksız gitmelerle transfer çılgınlığıyla geldiğimiz nokta, herkes tarafından aşikar. Onun için biraz mantıklı gidiyoruz. Elimizden geldiği doğrultuda bir şeyler yapmak istiyoruz ama neticelenmediği sürece açıklama yapmanın manası yok."

Beşiktaş'ın formasının sırt kısmına reklam alınacağını da belirten Orman, bu konudaki detayların daha sonra açıklanacağını söyledi.

Beşiktaş'ta Fernandes paniği

" AVRUPA 'DA KUPA KALDIRACAĞIZ"

Bu aralar takımın iyi gittiğini belirten Orman, "Hepimizin morali yüksek. Herkesin yüzü gülüyor. Her şey öyle dışardan gözüktüğü gibi de değil. Bunların hepsi planlanarak, çok emek sarf ederek, çok çalışarak oluyor" diye konuştu.

Beşiktaş'ta artık göreve geldikleri günkü gibi bir durumun olmadığını anlatan Orman, şunları kaydetti:
"İnanın çok kısa sürede hepiniz göreceksiniz Beşiktaş gerçekten pafta değil, özünde ve icraatlarıyla bir dünya kulübü olup, Avrupa'da kupa kaldıran bir kulüp haline gelecek. Bu altyapıyı kuruyoruz. En kısa zamanda da yeni stadımızda hep beraber yüksek gelirlerle rakiplerimizden daha üstün olan başarılarla hareket edeceğiz. Siz bize inanın, bizim tek enerjimiz sizden gelen bu pozitif enerjidir. Onun için bir tek bize inanın, bize güvenin, biz ağzımızdan ne çıkıyorsa onu yaparız. Bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapacağız."

Yapılan konuşmanın ardından İnegöl Beşiktaşlılar Derneğinin açılışı yapıldı.
Burada Orman'a çiçek takdim eden İnegöl Vehbi Koç İlköğretim Okulu erkek futbol takımında oynayan tek kız olan 10 yaşındaki Helin Tunç, "Ben yaklaşık 2 ay önce menüsküs ameliyatı oldum. Ameliyat pek sonuç vermedi. Tekrar ameliyat olmam gerekiyor. Benim en büyük tutkum futbol, en büyük aşkım Beşiktaş. Ben futbol oynamayı özledim desteklerinizi bekliyorum" diyerek Başkan Orman'dan yardım istedi.
Başkan Orman, "Seni ameliyat mı ettireyim? Öyle mi istiyorsun?" diye sordu. Orman, İnegöl Beşiktaşlılar Dernek Başkanı Yücel Demir'e de "Helin'i benimle temasa geçir, ameliyatını yaptırayım" dedi.
Orman dana sonra bir otelde düzenlenen 110. yıl balosuna katıldı.

Fernandes'ten Tromsö itirafı