Başkan Canaydın 'Artık yeter' dedi

Galatasaray Kulübü'nün aylık olağan divan kurulu toplantısı dün Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilirken toplantıda yine 'olağan' görüntüler vardı.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nün aylık olağan divan kurulu toplantısı dün Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilirken toplantıda yine 'olağan' görüntüler vardı. Divan Kurulu'nun eski başkanı daha önceki toplantılarda olduğu gibi başkan Özhan Canaydın'ı yine eleştirdi, fakat bu kez Canaydın'ın tepkisi sert oldu: "Yeter artık, yeter!"
Yönetim kurulu geniş bir katılımla kurulda hazır bulunurken, ilk bölümde Seyrantepe'de yapılması planlanan yeni stadın tanıtımı yapıldı. Daha sonra toplantıda söz alan Duygun Yarsuvat, Özhan Canaydın ve yönetimine yönelik ağır eleştirilerde bulundu. "Tüm Galatasaraylılar gibi çok üzgünüm. Galatasaray'ın birçok mal varlığı elinden gitmektedir" diye söze başlayan Yarsuvat, "Bizlere gelen davetiyede, 'Bir otomobil firmasının yeni çıkardığı modelin dünya lansmanı İstanbul Kuruçeşme'de yer alan Su Ada'da yapılacak' yazıyordu. Yanında da parantez içinde Galatasaray Adası yazılıydı. Bu ada bizim elimizden gitmiştir" şeklinde konuştu.
Yarsuvat seçim istedi
Galatasaray Üniversitesi'nde rektörlük görevini yürüten Yarsuvat, Galatasaray Kulübü'nün siyasallaştığı iddiasında da bulunurken, "Galatasaray Kulübü'nün hiçbir başkanı, bir siyasi partinin grup toplantısına katılıp, onları kendi selamlarıyla selamlamamıştır. Dernekçilik ve spor siyasete alet edilmemelidir" şeklinde konuştu. Yarsuvat, mevcut yönetimin sadece geçmiş dönemin borçlarından bahsettiğini, kendi dönemlerindeki zararlardan söz edilmediğini de vurgulayarak Riva arazinin satışı dahil birçok konuda başarısız olduklarını belirterek seçime gidilmesini istedi.
Eski divan kurulu başkanının yoğun eleştirileri üzerine söz alan başkan Özhan Canaydın, sinirli bir şekilde "Yeter artık, yeter" diye seslenerek, "Güzel bir günün başlangıcında klasik bir şekilde konuştunuz. Boynum kıldan ince, ancak bir gün gelecek ben de rektörlük döneminde, bu okulun müdürü neden tayin edildi veya gönderildi diye sorabilir miyim? Duygun abim yetti artık, yalvarıyorum, artık yeter, bu hırsınızın nereden geldiğini biliyorum" dedi.
Galatasaray Adası'nın üzerinde 'Galatasaray' adının yazdığını vurgulayan Canaydın "Beş senelik kontrat var. Üç milyon dolar yatırım yapıldı. Yapamadığımız her şey yapıldı. Onunla iftihar etmemiz gerekirken, yerden yere vuruyoruz" diye konuştu. Siyasi parti konusuna da değinen başkan, "Galatasaray'a hizmet eden kim olursa, teşekkür ederim. Bunun için de kimseye hesap vermem" yorumunu yaptı. Adının 'en kötü başkan'a çıktığını bildiğini söyleyen Canaydın, Mart 2008'e kadar görevde kalacağını vurguladı. (Spor Servisi)