Başkan yataktan sert kalktı

Galatasaray Divan Kurulu'nun aylık olağan toplantısı Galatasaray Lisesi'nde yapılırken başkan Özhan Canaydın, rahatsızlığının ardından ilk kez Tevfik Fikret Salonu'daydı.

İSTANBUL - Galatasaray Divan Kurulu'nun aylık olağan toplantısı Galatasaray Lisesi'nde yapılırken başkan Özhan Canaydın, rahatsızlığının ardından ilk kez Tevfik Fikret Salonu'daydı. Üyelerin alkışlarıyla salona giren Canaydın, "Ciddi bir rahatsızlığı atlattık. Allah'ın yardımı ve desteğinizle ayaktayız. Büyük bir camiayız, böyle bir durumda herkes kemik gibi oluyor, birleşiyor, büyük Galatasaray'ın ne olduğunu dosta düşmana gösteriyor" şeklinde konuştu.
Canaydın Seyrantepe'de son noktaya gelmek için yaklaştıklarını vurguladı ve kendilerine engelleyen dış güçler olduğunu anlatarak şunları söyledi: "Bu güçler, diğer kulüp başkanlarına ki sözleri teyit ettiler 'Bunlar Ali Sami Yen Stadı'ndan yılda maksimum 10-12 milyon dolar kazanıyor ama Aslantepe'ye geçtiği zaman minumum 40 milyon dolar kazanacak. Bu geliri elde ettiğinde biz Galatasaray'ı yakalayamayız, sizler hiç yakalayamazsınız. Gelin birlik olalım, gidelim bu olaya mani olalım' diyorlardı. Yeni seneye, inşaatımız başlamış olarak gireceğiz. Güzel günler göreceğiz."
Toplantıda, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile yönetim kurulu arasında soğuk bir savaş yaşandığı ortaya çıktı. Aktar'ın, toplantının başında yönetimi eleştirmesine, kulüp başkanı Canaydın tepki gösterdi. Canaydın, Divan Kurulu başkanıyla bazı anlaşmazlıklarının olduğunu belirterek, "Hastalığım sırasında, geçmişteki bütün divan kurullarını inceledim. Divanın bir şov yeri olmadığının tespitini yaptım " diye konuştu. Bu konuşmadan sonra yeniden görüşlerini açıklayan Aktar, başkan Canaydın ile aynı şekilde düşünmediğini söyledi. (Spor Servisi)Hayri Kozak: Transfer ücretleri çarpıtıldı
Divan Kurulu Üyesi ve camianın önemli isimlerinden Hayrettin Kozak dünkü toplantıda Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in bir dergiye transferlerle ilgili verdiği bilgileri eleştirdi. Transfer maliyetinin söylendiği gibi çok az olmadığını savunan Kozak, "Bu sezonki transfer harcaması en az 50 milyon dolardır. Sadece Lincoln'ün transfer maliyeti, bonservis dahil 24 milyon dolardır. İlic'i 2.5 milyon avroya alıp, 900 bin avroya satmışız ve 1.6 milyon avro zarar etmişiz" dedi.
Kozak, teknik direktör Feldkamp ile ilgili, "Feldkamp'ın altı çürüktür. 73 yaşındaki adamı sezon ortasında göndermek bize yakışmaz" ifadesini kullandı.