Başkan'a çağrı: Sinan'ı da al git, Sinan'ı da...

Dün akşam soğuk hava ve alınan kötü sonuçlar nedeniyle yer yer boşluklar bulunan İnönü Stadı'nda taraftar öfkesini medya, federasyon ve yönetimden çıkardı.

  • Dün akşam soğuk hava ve alınan kötü sonuçlar nedeniyle yer yer boşluklar bulunan İnönü Stadı'nda taraftar öfkesini medya, federasyon ve yönetimden çıkardı. Önce medyayı protesto edip iki yüzlülükle suçlayan tribünler daha sonra öfkesini federasyona ve Haluk Ulusoy'a doğrulttu. Maçın hakemi Bünyamin Gezer ve yardımcılarının ısınmak için sahaya çıkmasıyla birlikte taraftarlar, 'Federasyon istifa', 'Fenerbahçe uşağı hakemler' diye tezahüratlar yapıp, hakemlere ve Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a küfürlü tezahüratlar yaptı. Taraftarlar Ulusoy'a, 'Federasyon başkanısın, Fenerbahçe uşağısın' diye tezahürat yapıp protestoda bulundu.
    Bu arada Kapalı tribününde "8-0'lık sonuç federasyonun rezilliklerinden daha utanç verici değildir" pankartı açıldı. Ayrıca maç öncesi taraftarlar basın aleyhine kapalı tribünde küfürlü pankart açtı. Güvenlik görevlilerinin uyarısı üzerine pankart kaldırıldı.
    Eleştirilerin çoğu elbette Beşiktaş yönetimineydi. Önce 'Yeter Yıldırım Demirören' diye bağıran Çarşı, ardından 'Beşiktaş'ın başkanı sözünü yemez' diye sitemde bulundu. 'Taraftar burada PAF takımı nerede?' diye hafta başındaki polemiğe de gönderme yapan tribünler, son olarak 'Yönetim istifa' diye bağırmaktan da geri durmadılar. Futbolculara ise 'O forma kutsaldır nasip olmaz herkese' tezahüratı düşmüştü.
    Siyah-Beyazlı taraftarlar, takımları sahaya çıktığında ise sessiz kalırken, daha önceki maçlarda yaptıkları gibi futbolcuları tribüne çağırmadı. Taraftarlar, futbolcular ısınırken, "Pascal Nouma" diye tezahürat yaptı. Maç esnasında 'Yönetim istifa' tezahüratlarını sürdüren seyirci, gol sonrası da bu nakarata devam etti. Taraftar ayrıca 'beyin fırtınası' şeklinde gelişen tezahüratlarda Nouma ve İlhan Mansız'a seslenirlerken arada bir "Fenerli futbolcu istemiyoruz' diye Rüştü'ye de göndermede bulundu. Tribünler tezahüratlarında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a destek verip 'Adam gibi adam, Ertuğrul Sağlam' diye bağırırken başkan Demirören'e de 'Sinan'ı da al git, Sinan'ı da' diye seslendi.
  • Beşiktaş Yönetim Kurulu, maç öncesi Sivas-spor yönetimine yemek verdi. Kuruçeşme'de bir restoranda gerçekleştirilen yemekte Asbaşkan Levent Erdoğan, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'a Beşiktaş forması hediye etti.
  • Atatürk'ün ebediyete intikalinin 69. yılı, İnönü Stadı'nda da unutulmadı. Maç öncesi Atatürk'ün sesinden 'Nutuk' dinletilirken, Siyah-Beyazlı taraftarlar alkışladı. Ayrıca stattaki tüm bayraklar yarıya indirildi.
  • PAF Ligi'nde Beşiktaş, Sivas'ı 4-0 mağlup etti. Salı gecesi Beşiktaş'ı 8-0 mağlup eden Liverpool da, kendi ligindeki maçta Fulham'ı Torres ve Gerrard'ın golleriyle 2-0 yendi.