Başkandan 'kırmızı alarm' uyarısı

Motorsporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1'in Türkiye'de yapılması açısından bir sorun olmadığını ancak pistin temelinin eylülün ilk haftasında atılmaması halinde 'kırmızı alarm' durumuna geçileceğini söyledi.

İSTANBUL - Motorsporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1'in Türkiye'de yapılması açısından bir sorun olmadığını ancak pistin temelinin eylülün ilk haftasında atılmaması halinde 'kırmızı alarm' durumuna geçileceğini söyledi.
NTV'de yayınlanan Olips Motorspor programında Serra Demirkol'un sorularını yanıtlayan Tahincioğlu, "Pist için seçtiğimiz arazide üç belediye hak iddia etti. Bu durumda bürokratik engelleri aşmak ve işleri çabuklaştırmak için arazinin turizm alanına çevrilmesine karar verildi. Başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Mehmet Ali Şahin olmak üzere, bakanlarımız Erkan Mumcu, Kemal Unakıtan ve Ali Babacan konuyla yakından ilgililer. Burada sorun, bizim normal prosedürün ötesinde bir uygulama istememiz. Devlet bunu çözmeye çalışıyor ama tartışmalar da biraz uzun sürüyor tabii" dedi. 15 Ağustosa kadar bürokratik sorunların aşılmasını umduğunu belirten Tahincioğlu, "Eylülün ilk haftası içinde pistin temelinin atılacağını sanıyorum" tahmininde bulundu. Tahincioğlu, "Peki, eylüle kadar temel atılamazsa ne olur?" sorusuna "İşte o zaman kırmızı alarm olur. Çünkü Belçika ve Hindistan takvime girmek için hazırda bekliyor" cevabını verdi. (Spor Servisi)