Başkanın büyük hedefi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Şubat 2004'te yapılacak olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili olarak, "Önümüzdeki dönemde aday olup olmayacağımızı o günkü şartlar belirler. Şubat ayına daha zaman var" dedi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Şubat 2004'te yapılacak olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili olarak, "Önümüzdeki dönemde aday olup olmayacağımızı o günkü şartlar belirler. Şubat ayına daha zaman var" dedi. Kanal D Televizyonu'nda
'3. Devre' programına konuk olan Yıldırım, kendisi ve arkadaşları için Fenerbahçe'nin daha iyi yerlere gelmesinin önemli olduğunu söyledi.

  • Fenerbahçe'nin bütçesi 40 milyon dolar civarındadır. İlk etapta 60, bir sonra da bütçe hedefimiz 100 milyon dolardır.
  • Şimdiye dek hep geleceğe yatırım yaptık. Beni tanımayanların anlayamadığı şey şu: 'Gideceğim' diyorum, ama hâlâ yatırım yapıyorum. Çünkü biz önce altyapıyı hazırlıyoruz. Sadece üstü boyamıyoruz. Yaptığımız yatırımların ardından yakın bir zamanda rakiplerimizden 20 yıl daha öteye geçmiş olacağız. İlk kez bu kadar iddialı konuşuyorum.
  • İddia edildiği gibi, görev sürem içinde hiçbir teknik adamın işine karışmadım. Soyunma odasına girip 'Bu oyuncuyu oynat' dediğim şeklinde iddialar ortaya atıldı. Birçok antrenörle çalıştık. Bir tanesi çıkıp da 'Aziz Yıldırım işime karıştı' dedi mi?
  • Sezon başında Hooijdonk'un yanına Brezilya'dan bir forvet oyuncusu almak istedik. Ama bu oyuncunun maliyeti 15 milyon dolarlara kadar çıkıyordu. Maliyetinden dolayı vazgeçtik. Brezilya'dan almak istediğimiz bu oyuncu ve Alex, Brezilya Milli Takımı'nın gelecekteki oyuncularıydı. Yine de Daum ile onun istekleri doğrultusunda hazırladığımız listedeki oyuncuların büyük kısmını kadromuza dahil ettik.
  • Geçen senelerde hakem hatalarından birçok puan kaybettik. Taraftarımız olanları görünce 'yine mi' diyor. Son maçta provokatörlere karşı dikkatli olsunlar diye anons yaptırdım. Gaziantepspor ile oynadığımız maçta kaleci Ömer olayları büyüterek, seyircimizi tahrik etti. Ancak, kasetlere bakın, kafasına hiçbir şey gelmedi. Yine de sahaya madde atanları Fenerbahçeli olarak kabul etmiyorum. İnanıyorum ki, bundan sonra tüm Fenerbahçe seyircisi, kendi içinde olay çıkaranları eleyecektir. Bununla ilgili olarak stat içinde güvenlik kameralarının sayısını artırıyor ve çeşitli önlemler alıyoruz.
  • Rüştü'ye 1.5 milyon dolar net, şampiyonluk halinde ise 500 bin dolar ek prim teklif ettik. Kendisi 2.5 milyon euro alacağını söyledi. Bütçemiz bunu kaldırmazdı. Kendisine kapımız her zaman açıktır.
  • Atatürk Olimpiyat Stadı'na kazanmak için gidiyoruz. Her iki kulüp, hem de basın, derbi maç öncesinde kendisine düşen görevleri yerine getirmelidir. Atatürk Olimpiyat Stadı'na hep beraber, emniyetin alacağı tedbirler içinde gideceğiz ve inanıyorum ki, bu karşılaşma dostane bir ortamda izlenecek.
  • Ortega'nın Fenerbahçe'ye yeniden dönme durumu yok. Kendisini baş-ka takıma satacağız. (Spor Servisi)