Başkanlardan büyük tepki

Gündeme seçim konusu alınmadığı için genel kurulu terk eden muhalif gruptan, Kulüpler Birliği ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "75 imza dikkate alınmadığı müddetçe biz de genel kurulda olmama kararı aldık ve ayrıldık" dedi.

ANKARA - Gündeme seçim konusu alınmadığı için genel kurulu terk eden muhalif gruptan, Kulüpler Birliği ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "75 imza dikkate alınmadığı müddetçe biz de genel kurulda olmama kararı aldık ve ayrıldık" dedi. Genel kurulda uygunsuz işlerin yapıldığını öne süren Canaydın, "Divan başkanı emrivakiyle seçildi. Bunu
olgunlukla karşıladık. Bundan sonra 75 önergeli imzamız vardı. Gündeme alınmadı, bunlar çok üzücü şeyler" ifadelerini kullandı.
Canaydın, seçim maddesinin gündeme alınmasıyla ilgili önerge veren delege sayısının azımsanacak miktarda olmadığını vurgulayarak, "İmza verenler arasında birinci lig kulüplerinin delegeleri ağırlıktadır. Biz dikkate alınmıyorsak, burada yerimiz yoktur diye düşünüyorum. FIFA'nın yolladığı mektubun akşam otelde kapılar altından atılmasını da etik bulmuyorum" diye konuştu.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım toplantıyı terk etmese de federasyondan şikâyetçi olanlardan... Yıldırım, Futbol Federasyonu'nun sadece kurullarıyla değil yönetim kuruluyla da yeniden yapılanması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu: "Benim derdim Haluk gitsin, Ahmet gelsin değil. Bu iş konuşmayla olmaz. Ulusoy'un çıkıp güvenoyu alması lazım. El indirip kaldırılarak futbola katkı sağlanmaz. Otelde kapı altlarından FIFA'nın yazısının atılması da hoş olmadı. Burada hiçbir şey olmaz. Ayıp olmasın diye kurulu terk etmedim. Burada futbolun sorunlarının konuşulması lazım."
Genel kurula katılan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ise FIFA ve UEFA'nın federasyona mektup göndermesine arka çıkarak, "UEFA ve FIFA'nın istediği kendi kendimizi yönetmemizdir" dedi. (Spor Servisi)