'Başkanlık paradan çok yürek işidir'

Beşiktaş'ta yeterli sayı sağlanabilirse bu hafta sonunda, sağlanamadığı takdirde 28 Ocak'ta yapılacak kongre öncesi başkan Yıldırım Demirören'e rakip çıktı.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta yeterli sayı sağlanabilirse bu hafta sonunda, sağlanamadığı takdirde 28 Ocak'ta yapılacak kongre öncesi başkan Yıldırım Demirören'e rakip çıktı. 'Beşiktaş Gönüllüleri' adlı muhalif grubun içinden başkanlığa aday olma kararı alan Ali Kulaksızoğlu adaylığının gerekçelerini sıralarken özellikle kulübün içinde bulunduğu mali krize vurgu yaptı.
Ali Kulaksızoğlu'nun da dahil olduğu 'Beşiktaş Gönüllüleri' isimli muhalif grup daha önce Siyah-Beyazlı camianın önde gelen isimlerine adaylık çağrısı yapmış, adaylığa yanaşan olmayınca kendi içerisinden bir aday çıkarma yoluna gitmişti.
Bu doğrultuda aday olan Kulaksızoğlu bir başkan olarak yeterli maddi güce sahip olup olmadığına dair sorulara şu cevabı verdi: "Kulübün borçlarının 100 milyon dolarları bulduğunu biliyoruz. Bu tabloyu önümüze koyanların 100 milyon dolarlık servetleri olduğunu da biliyoruz. Arkadaşlarımızın, ben dahil milyonlara ulaşan serveti yok. Para her şey değildir. Servet sahibi değil yürek sahibi olmak gerekir."
Camiadan Demirören'e destek
Beşiktaş Başkanlığı'na adaylığını koyan isimlerin geçici yönetim kurulu listelerini bu akşam saat 18.00'e kadar Divan Kurulu'na iletmeleri gerekiyor. Kurul Başkanı Şeref Nasır, 21 Ocak'ta yeterli çoğunluk sağlanamazsa kongrenin 28 Ocak'a erteleneceğini, bu durumda
adayların 24 Ocak'a kadar yeni bir liste oluşturabileceklerini de sözlerine ekledi.
Siyah-Beyazlı camianın önde gelen isimleri, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak'ın davetinde bir araya geldi. Başkan Yıldırım Demirören'in yanı sıra camianın önde gelen yaklaşık 30 isminin katıldığı ve basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, Demirören'e destek verilmesi kararı çıktı. (Spor Servisi)