Başkentin gururu Tutku Açık

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Basketbol Milli Takımı'nın aday kadrosuna çağrılan Tutku Açık, Türk Telekom ekibini de sevindirdi.

ANKARA - Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Basketbol Milli Takımı'nın aday kadrosuna çağrılan Tutku Açık, Türk Telekom ekibini de sevindirdi. Ülkerspor'da yetişen başarılı oyun kurucu sezon boyunca ortaya koyduğu performansın ödülünü aldığını söyledi. Açık, "Ankara'dan kadroda yer alan tek oyuncu olmam beni çok gururlandırdı. Ankara'dan birçok oyuncu milli takımda yer almayı hak ediyor. Ancak Tanjeviç'in kendi sistemine uygun oyuncuları seçtiğini düşünüyorum" dedi.
Açık, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'un kadroda yer almasına çok sevindiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Her ikisinin de yetenekleri ortada. Milli Takım'a çok şey vereceklerine inanıyorum. Oyuncu kapasitesine baktığımız zaman Türk Milli Takımı'nın çok yetenekli isimlere sahip olduğunu görüyoruz. Burada önemli olan kısa süre içinde takım olabilmek. Şansımız da yanımızda olursa, önemli başarılar elde edebiliriz."
Geçen sezon Beko Basketbol Ligi'nde yarı final oynayana Ankara ekibini çalıştıran Ercüment Sunter, antrenörü olarak Tutku ile gurur duyduklarını söyledi. Sunter, "Tutku geçen sezonu da çok iyi geçirmişti. Play-off maçlarında geçirdiği sakatlık nedeniyle yer alamamıştı. Sakatlığı olmasaydı geçen sene de milli takım kadrosuna alınırdı diye düşünüyorum" dedi.