Başkentte sessiz sedasız zirve

Türk Telekom Lig A'da 24. hafta sekiz maçla tamamlanırken zirvede ve küme düşme hattında büyük değişiklikler olmadı. İlk iki sırayı alıp Süper Lig'e direkt olarak çıkmak isteyen Gençlerbirliği OFTAŞ ve İstanbul BB, başkentte karşılaştı.

ANKARA - Türk Telekom Lig A'da 24. hafta sekiz maçla tamamlanırken zirvede ve küme düşme hattında büyük değişiklikler olmadı. İlk iki sırayı alıp Süper Lig'e direkt olarak çıkmak isteyen Gençlerbirliği OFTAŞ ve İstanbul BB, başkentte karşılaştı. Her iki ekip de bir puana razı bir oyun ortaya koyunca Cebeci Stadı'ndaki randevudan ses çıkmadı.
İki rakibinin birbiriyle karşılaştığı haftada Malatyaspor, son sıradaki Akçaabat Sebatspor'u zor da olsa yendi. Kaplanlar maçı 4-3 kazanırken 60 dakika 10 kişi oynayan Karadenizli konuklar eve puansız dönmenin
üzüntüsünü yaşadı. Bu arada konuk ekibin ikinci golünden sonra kendi taraftarlarıyla tartışan Malatyaspor kalecisi Şenol Karagöl, devre bitmeden yerini Bora'ya bıraktı.
Play-off'a kalmaya çalışan Karşıyaka ise Mardinspor'u 2-0 mağlup etti. Karşıyakalı ve Mardinsporlu futbolcular taraftarların çağrısı üzerine seremoniden önce el ele vererek tribünleri selamladı. Hatırlanacağı gibi geçen hafta Mardin'de büyük olaylar çıkmıştı.
Lig A'da diğer sonuçlar şöyle: Uşakspor-Eskişehirspor: 1-1, Gaziantep BB-İstanbulspor: 1-1, Samsunspor-T. Telekomspor: 3-2, Elazığspor-Diyarbakırspor: 1-1. (Spor Servisi)