Basketbolda derbi heyecanı yaşanacak

Türkiye Basketbol Ligi'nde 2003-2004 sezonun ilk haftası, bugün oynanacak önemli bir derbiye sahne olacak. Ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe, ligin ilk haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'nde 2003-2004 sezonun ilk haftası, bugün oynanacak önemli bir derbiye sahne olacak. Ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe, ligin ilk haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek. Saat 17.00'de başlayacak ve TRT 2'den naklen yayınlanacak mücadeleyi Recep Ankaralı, Rüştü Nuran, Alper Özgök hakem üçlüsü yönetecek.
Galatasaray Teknik Menajeri Cihansever Yeşildağ, karşılaşmanın çekişmeli geçeceğini belirterek, "Bu önemli maçta tribünlerin dolmasını istiyoruz. Taraftar gelmezse basketbolun önü karanlık. İki takım da iyi kadrolar kurdu. Mücadele en üst seviyede olacak. Herkes zevkli bir müsabaka izleyecek" diye konuştu.
Fenerbahçe Kulübü Erkek Basketbol Takımı Şube Sorumlusu Murat Aşık ise, iddialı olduklarını belirterek, "Rakibimize yenilmeyi aklımızın ucundan bile geçirmiyoruz. Galatasaray'ı yenerek lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" açıklamasında bulundu. (Spor Servisi)